Yükleniyor...

Avalanche’ta (AVAX) zorlu süreç: Fiyat nereye gidiyor?

Bitcoin'deki (BTC) kaos ortamından dolayı rotasını aşağı çeviren Avalanche (AVAX) tekrardan yükselişe geçebilir mi?

düşüş grafik

Bitcoin’deki (BTC) kaos ortamından dolayı rotasını aşağı çeviren Avalanche (AVAX) tekrardan yükselişe geçebilir mi?

71.300 Dolardan bu yana düşüş yönlü ilerleyen BTC, altcoin piyasasını yıkıp geçti. Başta major coin’ler olmak üzere pek çok projede arka arkaya satışlar geldi. Major coin’lerin önemli isimlerinden Avalanche (AVAX) ise 50 doların altında sarkarak, tehlike sinyalleri verdi. Türkiye kripto ekosisteminde büyük bir yatırımcı kitlesine sahip olan AVAX için hangi seviyelerin takibi önemli?

Avalanche (AVAX) 50 doların altında kaldıkça riskli!

Hem psikolojik hem de teknik açıdan oldukça önemli bir seviyenin altında kalan AVAX, 50 doların üzerine atamadığı takdirde daha büyük satışlar ile karşı karşıya kalabilir. En büyük rakibi Solana’ya oranla arka planda kalan popüler coin, henüz toparlanma sinyali veremedi. Haberin yazımı itibarıyla 47,07 dolar olan Avalanche için destek niteliğinde olabilecek seviyeler sırasıyla 43,64 – 38,53 – 33,25 ve 27,35 dolardır.

avax avalanche coin

Avalanche ekosistemine olan talebin artması, BTC‘nin 70.000 doları aşması veya BTC dominansının düşmesi halinde AVAX’ta görünüm olumluya dönecektir. Böyle bir senaryoda sırasıyla 49,70 – 55,15 – 59,42 – 65,51 ve 75,48 dolara doğru yükselişler takip edilebilir. Yakın zamanlı zirve noktası olan 65,51 doların üzerindeki haftalık kapanış, AVAX’taki boğa koşusunu hızlandıracaktır.

Bunlara ek olarak AVAX fiyatında Solana berlirleyici olabilir. Uzun zamandır rekabet veren bu ikili de neredeyse daima ön planda olan Solana, atağa kalkması halinde AVAX fiyatını yavaş yavaş yukarı çekebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner