Yükleniyor...

AVAX yatırımcıları dikkatli olsun: Fiyat tehlikeli bölgede!

Bitcoin'in (BTC) 71 bin doların üzerinde tutunamamasıyla geri çekilen Avalanche (AVAX) kritik bir bölgeye geldi.

avax avalanche

Bitcoin’in (BTC) 71 bin doların üzerinde tutunamamasıyla geri çekilen Avalanche (AVAX) kritik bir bölgeye geldi.

61.000 dolardan yükselişe geçen BTC, altcoin piyasasını hızlı bir şekilde yukarı taşımıştı. Bu süreçte BTC dominansı artmış olsa da pek çok altcoin keskin yükselişler yaşadı. Daha sonrasında ise BTC’nin kritik bir direnç olan 71.500 doları aşamaması, haliyle satış baskısı yarattı. Satış baskısından en çok etkilenen altcoin’lerden birisi ise AVAX oldu. Kısa sürede minör desteğininin altına sarkan popüler coin’de son durum nedir?

Avalanche (AVAX) yatırımcılarını korku saldı!

Geçtiğimiz günlerde 65 dolara ularak boğa koşusuna dair sinyaller veren major coin, bu heyecanı kısa süreli kıldı. Memecoin ve RWA trendinin güçlenmesiyle arka plana düşen major coin’ler, birer birer değer kaybetti. Yalnızca birkaç gün içinde 65 dolardan 53,89 dolara gelen popüler coin, tehlike çanlarını çalmaya başladı.

avax avalanche grafik 1

Haberin yazımı itibarıyla 53,89 dolardan el değiştiren AVAX, BTC‘nin düşüş yönlü harektini sürdürmesi, BTC dominansının artışı veya diğer trendlerin öne çıkması halinde daha alt seviyeleri test edebilir. Böyle bir senaryoda sırasıyla 48,33 – 43,64 – 38,53 – 33,25 ve 27,35 dolara doğru bir hareket gelebilir. İşlerin iyi gittiği bir senaryoda ise sırasıyla 55,10 – 59,42 – 65,51 ve 75,48 dolara yükselişler takip edilebilir.

Türkiye kripto ekosisteminde büyük bir kitleye sahip olan Avalanche, merakla takip ediliyor. Özellikle de Solana ekosisteminin iyi bir çıkış yakalaması, gözleri Avalanche’a çevirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner