Yükleniyor...

Bitcoin yükselirken gözler bu altcoin’de: Boğaya hazır!

Halving gündemiyle bir süredir soluksuz yükselen Bitcoin (BTC) bir altcoin'i adete parlattı.

bitcoin yükselis

Halving gündemiyle bir süredir soluksuz yükselen Bitcoin (BTC) bir altcoin’i adete parlattı.

Bitcoin (BTC) halving‘ine 20 günden az bir süre kalması, kripto paralar olan ilgiyi artırdı. 2023’ün sonlarında spot BTC ETF’leriyle alev alan kripto para endüstrisi, şimdilerdeyse halving coşkusunu yaşıyor. Halving için geri sayımın başlaması ise BTC‘ye olan ilgiyi artırmış durumda. BTC‘deki pozitif ivme ise bir altcoin’i doğrudan etkiledi. Peki ya bu altcoin hangisi? BTC’deki artış bu altcoin’i neden daha fazla öne çıkardı?

en cok yukselenler bitcoin

Bitcoin hardfork’ları değer görmeye başladı!

Bir süredir sessiz kalan BTC hardfork’ları, Bitcoin Cash’in (BCH) son çıkışıyla yeniden akıllara geldi. Çoğu altcoin’e oranla daha az artış yaşayan hardfork’lar, BCH’nin son 24 saatteki yükselişiyle umut verdi. BTC hardfork’larının başında gelen BCH, kısa sürede yüzde 10’dan fazla artış kaydederek “En Çok Yükselen Kripto Paralar” listesinde ikinci sıraya adını yazdırdı. Beklenmedik bir anda çıkış yapan popüler coin, Bitcoin’in boğa koşusunda adından sık sık söz ettirebilir.

Geçtiğimiz aylarda piyasayı meşgul eden Bitcoin spot ETF süreci, en çok hardfork’lara yaramıştı. BTC’nin durmak bilmeyen yükselişi, doğrudan hardfork projelerini atağa kaldırdı. Güncel sürece baktığımızda ise aynı etki halving ile kendisini gösterecek gibi duruyor. Halving’in BTC fiyatında yaratabileceği sert bir yükseliş, hardfork’lara olan talebi artırıp, pariteleri daha üst seviyelere taşıyabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner