Yükleniyor...

AVAX CEO’su: Türkiye için Kripto Para Alanı Büyük Bir Fırsat

Hürriyet’e röportaj veren Cornell Üniversitesi Öğretim Görevlisi, Ava Labs’ın kurucusu ve CEO’su Prof.

Ava Labs AVAX emin gun sirer

Hürriyet’e röportaj veren Cornell Üniversitesi Öğretim Görevlisi, Ava Labs’ın kurucusu ve CEO’su Prof. Dr. Emin Gün Sirer, Türkiye’nin kripto para sektöründe büyük fırsatlara sahip olduğunu ve Türkiye’nin bu alanda merkezi hale gelebileceğini dile getirdi.

İstanbul’da doğan Robert Koleji’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini ABD’de bilgisayar mühendisi olarak yapan Sirer, Kripto para dünyasının önemli isimlerinden biri. Prof. Dr. Sirer kripto para alanının Türkiye için büyük bir fırsat olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi;

“Türkiye için fırsat büyük. Çünkü yepyeni bir teknoloji doğmakta ve o teknolojinin alt yapısı dünyanın hiçbir yerinde tam güzel oturmuş değil. O altyapıyı en iyi, en hızlı oturtacak olan ülkeler bir anda o gelişimi kendi üzerine çekmeyi başaracak.”

Türkiye olarak hızlı hareket edersek Singapur gibi diğer ülkelerin önüne geçebileceğimizi söyleyen Sirer, sözlerine şöyle devam etti;

“Bu konuda atılım yapmaya çalışan Singapur, İsviçre, İngiltere gibi finansın zaten geliştiği bazı ülkeler var. Ama onlar dahi henüz tam gerekli olan şeffaflığı, netliği henüz getirmiş değiller. Hızlı hareket edersek Singapur ve diğerlerinin önüne geçebiliriz.”

“Kripto’nun Merkezi Olabiliriz”

emin gun sirer AVAX

Hızlı bir şekilde regülasyona girilip kripto paraların güzel bir temeli olması sağlanırsa Türkiye’nin kripto’nun merkezi olabileceğini aktaran Prof. Dr. Sirer, sözlerine şunları ekledi;

“Türkiye hem konumu itibarıyla hem teknolojik yapısı itibarıyla hem bizim de burada bulunmamız itibariyle kripto para dünyasında iyi bir noktada. Eğer hızlı bir şekilde regülasyona girilip kripto paraların güzel bir temeli olması sağlanırsa, dünyada zaten gerçekleşmekte olan kripto para devrimin önemli bir kısmı bizim ülkemizin üzerinden gerçekleşecektir. Bunun bize getirisi hem doğrudan hem de dolaylı olarak yüksek olacaktır. Kripto’nun merkezi olabiliriz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner