Yükleniyor...

AVAX İvmesini Koruyabilecek mi? AVAX Analizi 12 Ocak 2023

Bitcoin’in öncülüğünde kripto para piyasasında yükselişler devam ediyor.

Bitcoin’in öncülüğünde kripto para piyasasında yükselişler devam ediyor. Lider kripto para birimi 18 bin doların üzerinde fiyatlanırken Ethereum ise 1.300 doların üzerinde fiyatlanmaya devam ediyor. Son 24 saatin en çok kazandıran varlıklarına baktığımızda ise ilk sırada AVAX’ı görüyoruz. 

AVAX Performansı ile Öne Çıkıyor

Yeni yılı karşılayan kripto rallisi birçok varlığa büyük kazanımlar getirdi. Coinmarketcap verilerine göre son 30 günde en büyük kazanımlar altcoinler tarafından elde edildi. Avalanche blok zincirinin yerel kripto varlığı olan AVAX, yedi gün içinde %32’ye varan kazanç sağladı. AVAX son 24 saatte gösterdiği %23’lük yükseliş performansı ile da yatırımcılar etkilemeyi başardı. 

AVAX Rallisini Ne Destekledi? 

Peki AVAX’ın yükselişinde kilit rol oynayan nedenler neler? Bu nedenlerin başında Shopify ve Avalanche arasında gerçekleştirilen işbirliği geliyor. 

Shopify yakın zamanda Shopify satıcılarının NFT’lerini satmasına izin vermek için Avalanche ile ortaklık kurdu. Bu gelişme ile birlikte Shopify’ın milyonlarca satıcısından herhangi biri NFT satmak istediğinde OpenSea veya Magic Eden gibi pazar yerlerine ihtiyaç duymayacak. 

Ayrıca, dünyanın en büyük bulut sağlayıcısı Amazon Web Service, farklı endüstri türleri arasında blok zincir kullanımını hızlandırmak ve genişletmek için Ava Labs ile güçlerini birleştirdi. Bu işbirliğiyle, Ava Labs’in 1.katman blok zinciri Avalanche, bireyler ve işletmeler için daha erişilebilir olacak ve düğüm yöneticileri, ağın performansı ve işlevselliği üzerinde daha fazla kontrole sahip olacak. 

Amazon Web Service sayesinde Ava Labs, müşterilerin 150 ülkeye yayılmış 100 binden fazla iş ortağı ile bağlantılı özel teklifleri sunmasına yardımcı olabilir. Aynı zamanda bu ortaklık birçok işletme, devlet kuruluşu ve diğer kurumlar arasında blok zincir benimsenmesinin ölçeklendirilmesine de yardımcı olacaktır. 

AVAX İvmesini Koruyacak mı?

Mevcut momentum, başka bir yükselişten önce kar elde etme davranışı içerisinde gibi görünüyor. Piyasalar daha düşük Tüketici Fiyat Endeksi seviyeleri beklerken, AVAX gün içerisinde önemli bir desteğe sahip olabilir. 

Bununla birlikte, Bitcoin fiyatının hareketine göre AVAX fiyatı da lider kripto varlığı aşağı veya yukarı bir yönde takip edebilir. 

AVAX Fiyat Analizi 

Dilerseniz son olarak varlığın takip edilmesi gereken destek ve direnç seviyelerine göz atalım. 15 doların biraz üzerinde fiyatlanan AVAX, yükselişine devam ettiği takdirde karşılaşacağı ilk direnç seviyesi 16.50 dolar seviyesinde yer alırken ikinci direnç seviyesi ise 18.10 dolar bölgesinde bulunuyor. Olası bir satış baskısı sonrası fiyatta yaşanacak bir gerileme bizleri 12.75 dolar ve 10.80 dolardaki destek seviyelerini takip etmeye zorlayabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner