Yükleniyor...

Blockchain.com, Kripto Kışında İş Gücünü Azaltıyor

Kripto cüzdanı ve borsa sağlayıcısı Blockchain com, personel sayısını yüzde 28 oranında azaltacak.

Blockchain.com Kripto Kisinda Is Gucunu Azaltiyor

Kripto cüzdanı ve borsa sağlayıcısı Blockchain com, personel sayısını yüzde 28 oranında azaltacak.

Kripto kışının zorlu süreci şirketleri yoğun bir şekilde etkilemeye devam ediyor. Son 1 hafta içerisinde üç farklı kripto şirketi, maliyet yönetimini yeniden elden geçirdi ve yeni stratejiler belirledi. Stratejilerin ilk ayaklarını ise işten çıkarmalar oluşturdu. ABD merkezli borsası Coinbase‘in yaklaşık 950 kişiyi işten çıkardığını duyurması ve ardından Ethereum geliştirme firması ConsenSys‘in 100 ya da daha fazla çalışanı işten çıkarmayı planladığı haberinin geldiği kripto sektöründe kasvetli bir hafta yaşanıyor.

Blockchain.com, Yaklaşık 110 Kişiyi İşten Çıkarıyor

Blockchain.com, kripto sektörü genelinde işten çıkarmaların yaşandığı kara bulutlu haftada 110 (iş gücünün yüzde 28’i) personelini işten çıkarıyor.

Blockchain.com’un Temmuz ayında da, başarısız hedge fonu Three Arrows Capital‘e verdiği krediler nedeniyle 270 milyon dolarlık bir vurgunla boğuşurken yaklaşık 150 personeli işten çıkarmak zorunda kalmıştı.

Bir Blockchain.com temsilcisi e-posta yoluyla yaptığı açıklamada şunlara yer verdi:

“Kripto ekosistemi, geçen yılın zorluklarından sonra rotasını düzeltirken önemli rüzgarlarla karşı karşıya. Ürün tekliflerini taleple daha iyi dengelemek için, işletme maliyetlerini ve personel sayısını azaltarak şirketi yeniden yapılandırmak gibi zor bir karar aldık.”

Blockchain.com, 2021’in başında 280 kişilik bir kadroya sahipti. Şirket, etkilenen tüm çalışanların, ayrıntıları ülkeye göre değişen kıdem tazminatı paketleri aldığını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner