Yükleniyor...

Avrupa Birliği, NFT İhraççılarının Kaydolmasını Gündeme Getirdi

Avrupa Birliği tarafından hazırlanan yeni tasarı, NFT ihraççılarını kayıt olmaya zorlayabilir.

ab

Avrupa Birliği tarafından hazırlanan yeni tasarı, NFT ihraççılarını kayıt olmaya zorlayabilir.

CoinDesk’in haberine AB’nin yeni kuralları, NFT ihraççılarını merkezileşmek ve kaydolmak zorunda bırakabilir.

Yeni ortaya çıkan tasarıyla, denizaşırı borsalara ilişkin kurallar sertleşebilir ve kripto madenciliği ile ilgili enerji kullanımı daha sıkı takip edilebilir.

Belge, AB konseyi içindeki müzakerelere başkanlık etmekten sorumlu olan Fransa tarafından hazırlandı. Yarın gerçekleşecek olan toplantıda, konunun ele alınması bekleniyor.

Hükümetler, NFT’lerin yeni yasadan tamamen çıkarılması gerektiğini savunurken, Avrupa Parlamentosu ise kara para aklama işlemleri için kullanılabileceği endişesiyle daha katı kurallar istiyor.

Hazırlanan belgede, NFT ihraççısının tüzel bir kişi olması gerektiği ve yetkililere kaydolması gerektiği belirtiliyor.

Kripto Madenciliği Yine Gündemde

Avrupa Konseyi, milletvekillerinin kripto madenciliğinin enerji emisyonlarını sınırlama konusundaki zorlu pozisyonunu kabul etmeye hazır görünüyor. Avrupa Parlamentosu, artık proof-of-work yasağını desteklemese de, yine de kriptonun çevresel etkilerini ortaya koymak istiyor.

Geçtiğimiz günlerde AB yetkilisi Mairead McGuinness, yeni bir küresel kripto anlaşmasının çevresel etkileri dikkate alması gerektiğini dile getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner