Yükleniyor...

Avrupa Komisyonu, Akıllı Sözleşmeler Üzerinde Daha Fazla Kontrol Sağlamak İstiyor

Avrupa Komisyonu, yeni Veri Yasası’nda akıllı sözleşmeler üzerinde daha fazla kontrol sağlamayı amaçlıyor.

avrupa komisyonu akilli sozlesmeler uzerinde daha fazla kontrol saglamak istiyor 5

Avrupa Komisyonu, yeni Veri Yasası’nda akıllı sözleşmeler üzerinde daha fazla kontrol sağlamayı amaçlıyor.

Avrupa Komisyonu, 23 Şubat tarihinde akıllı sözleşmelere yönelik baskıların da yer aldığı bir Veri Yasası tasarısı yayımladı. Genel veri koruma ve mahremiyete odaklanan tasarıda, akıllı sözleşmeler büyük bir rol oynuyor ve akıllı sözleşme geliştiricilerinin, veri paylaşımı ve koruma uygulamalarında yeni yasal standart gereksinimlerini sağlamasını isityor. Tasarı özellikle oracleları tehdit ediyor ve akıllı sözleşme kullanan uygulamaların bir kapatma anahtarı içermesini zorunlu kılıyor. 

Bu hükmün arkasında yatan neden, son zamanlarda gerçekleşen Wormhole saldırısı ve arkasındaki failin bulunduğu iddiasıyla yeniden gündeme gelen The Dao saldırısı olabilir. Ancak yine bu kapatma anahtarları değişmezlik vaadini tehdit ediyor. 

Tasarı bir yasa olmaktan henüz çok uzak olsa da Avrupa Komisyonu bu tür düzenlemelerde en fazla güce sahip olan kurumdur. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner