Yükleniyor...

BitConnect Kurucusu, 2.4 Milyar Dolarlık Ponzi Şeması İddiasıyla Suçlandı

ABD Adalet Bakanlığı, BitConnect kurucusu Satish Kumbhani’yi yatırımcıları yaklaşık 2.

bitconnect kurucusu 2 4 milyar dolarlik ponzi semasi iddiasiyla suclandi 5

ABD Adalet Bakanlığı, BitConnect kurucusu Satish Kumbhani’yi yatırımcıları yaklaşık 2.4 milyar dolar dolandırmakla suçladığını duyurdu.

ABD Adalet Bakanlığı, Cuma günü Bitconnect davası hakkında bir basın açıklaması yaptı. Açıklamaya göre federal bir jüri, BitConnect kurucusu Satish Kumbhani’yi borç verme planı aracılığıyla yatırımcıları yaklaşık 2.4 milyar dolar dolandırmakla suçladı. Kumbhani, elektronik dolandırıcılık yapmak için komplo kurmak, elektronik dolandırıcılık yapmak, fiyat manipülasyonu yapmak için komplo kurmak, lisanssız bir para aktarıcısı işletmek ve küresel bir Ponzi şemasını düzenlemek için uluslararası fonları aklamak için komplo kurmakla suçlandı. Açıklamada ayrıca yatırımcı fonlarını kullanarak kripto para ticareti yaptığı ve daha sonraki yatırımcılardan aldığı fonlarla önceki yatırımcılara geri ödeme yaptığı iddiaları yer aldı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) 2021 yılının sonunda Kumbhani ile birlikte BitConnect organizatörü Glenn Arcaro’ya dava açmıştı. Geçtiğimiz Eylül ayında Arcaro, ABD Adalet Bakanlığı tarafından yapılan benzer bir suçlamayı kabul etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner