Yükleniyor...

Avrupa Merkez Bankası, Rus Yaptırımlarının Ardından Kripto Düzenlemesi Konusunda Hızlı Davranılmasını İstiyor

Avrupa Parlamentosu, bugün kripto paralar ile ilgili yapılan düzenleyici çerçeveye ilişkin oylamayı iler bir tarihe erteledi.

lagarde

Avrupa Parlamentosu, bugün kripto paralar ile ilgili yapılan düzenleyici çerçeveye ilişkin oylamayı iler bir tarihe erteledi.

AB Ekonomik ve Mali İşler Konseyi toplantısının ardından söz alan Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, MiCA (Kripto Varlık Piyasaları) mevzuatının en kısa sürede yürürlüğe girmesinin kritik önem taşıdığını söyledi.

MiCA mevzuatı için uzun zamandır çalışmalar devam etmekteydi. Mevzuatın 28 Şubat’ta yapılması gerekiyordu ancak eleştiriler üzerine oylama şimdiye askıya alındı.

Rusya’nın AB ve ABD tarafından uygulanan katı mali yaptırımlardan kaçınmak için kripto para ağlarını kullanabileceğine dair birçok spekülasyon ortaya atıldı. ECB Başkanı Lagarde de bununla ilgili konuştu:

“Bir yasağı atlatmanın her zaman cezai yolları vardır. Bu yüzden MiCA’nın bir düzenleyici çerçeveye sahip olmamız için mümkün olduğunca çabuk hareket etmesi kritik bir önem taşıyor”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner