Yükleniyor...

Avrupa Parlamentosu, Anonim Kripto Transferlerinin Yasaklanmasını Onayladı

Avrupa Parlamentosu, tüm anonim kripto transferlerinin yasaklanması lehinde oy kullandı.

ab

Avrupa Parlamentosu, tüm anonim kripto transferlerinin yasaklanması lehinde oy kullandı.

Sosyalistler ve Demokratlar İlerici İttifakı (S&D), Avrupa Parlamentosu’nda Sol (GUE/NGL), Yeşiller Partisi ve Yenileme Partisi’nden milletvekillerinin çoğunluğu taslağı desteklerken Avrupa Halk Partisi (EPP) ve Kimlik ve Demokrasi Partisi (ID) taslağa karşı çıktı.

Değişiklik ödeme sistemlerinin kara para aklama için kullanılmasını önleme amaçlı fon transfer düzenlemelerini (TFR) kripto para birimi endüstrisine uygulamış oldu. Taslak, kripto transferleri için herhangi bir alt limit belirtmediği için tüm işlemlerin kimlik kontrollerine tabi tutulacağı anlamına geliyor. Bu sebeple kripto firmaları bir işleme dahil olan taraflar hakkında kimlik bilgisi toplamak ve açıklamakla yükümlü olacak.

Kripto savunucuları, hareketin gizliliği zedeleyeceğini ve daha geniş gözetime yol açacağını iddia ederken, yapılan bu değişikliğin Ledger veya Trezor gibi kendi kendine barındırılan cüzdanlara güvenilirliği zedeleyeceğini vurguladı.

Tether CTO’su Paolo Ardoino, hareketş “insan hakları için büyük bir geri adım” olarak nitelendirdi.

Taslak şimdi Avrupa Parlamentosu (AP), Avrupa Komisyonu ve AB Konseyi temsilcileriyle deneme amaçlı müzakerelere girecek. Sürecin birkaç ay sürmesi bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner