Yükleniyor...

TRB Coin Nedir? Tellor (TRB) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Bu yazımızda TRB coin nedir, kripto para birimi Tellor (TRB) nedir, TRB coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık.

tellor

Bu yazımızda TRB coin nedir, kripto para birimi Tellor (TRB) nedir, TRB coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık. İşte TRB coin yorum ve geleceği hakkında detaylar…

Tellor (TRB), düzenli kullanıcıların katılım için ödüller kazanmalarını sağlayan merkezsiz bir oracle ağıdır. Sistem, bu görevi gerçekleştirmek için bir teşvik mekanizması ve özel kripto para birimi sunar. Tellor, şu anda piyasadaki en iyi oracle ağlarından biridir.

Tellor (TRB) Coin Nedir?

Tellor, Ethereum üzerindeki akıllı sözleşmeleri harici verilere bağlayan blok zinciri tabanlı merkezi olmayan bir oracle ağıdır. Güvenli, şeffaf ve merkezi olmayan finansa odaklanan Ethereum merkezi olmayan uygulamalar için tasarlanmıştır. Tellor, Ethereum akıllı sözleşmeleri için değerli zincir dışı veriler sağlarken, tüm veri akışları güvenilir ve kararlıdır.

Normalde, kripto para kullanıcılarının, canlı piyasa verilerini ve piyasa ölçümleriyle ilgili bilgileri kontrol etmek için bir kripto para borsasına gitmeleri gerekir, çünkü borsalar, kullanıcıların güvenilir veri akışlarını takip etmesine izin veren API’lere sahiptir. Tellor, Tellor oracle beslemeleri ile Ethereum tabanlı akıllı sözleşmeler aracılığıyla kullanıcıların ihtiyaç duydukları tüm verilere tek bir yerde sahip olmalarını sağlar. Oracles gerçek zamanlı, kullanılabilir, güvenilir ve doğrulanmış bilgiler sağlar, böylece kullanıcılar bir kripto borsasını ziyaret etmeden geçerli piyasa verilerine erişebilir.

Ethereum ağındaki akıllı sözleşmelerin normalde zincir dışı verilere erişimi yoktur, yalnızca sözleşmede yer alan bilgilerle sınırlıdır. Ancak Tellor, akıllı sözleşmelerin kazıklı madenciler tarafından oluşturulan ve desteklenen zincir üstü veri bankalarına bağlanmasına izin vererek bunu daha iyi hale getiriyor. Tellor oracles, kullanıcıların Ethereum’da barındırılan DeFi Dapps içinde sunulan güvenilir, doğrulanmış bilgilere erişebilecekleri bir ekosistem oluşturur.

trb

Tellor Nasıl Çalışır?

Tellor, Ethereum ağında barındırılır ve Ethereum tabanlı akıllı sözleşmeleri zincir dışı verileri besleyen bir oracle ağını temsil eder. Ethereum’daki akıllı sözleşmeleri zincir dışı verilere bağlayarak ve ağdaki kullanıcılar için güvenilir beslemeler oluşturarak arasında bir ortam görevi görür. İşte bu şekilde oracles ve merkezsizlik üçüncü şahıslara olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

Güvensiz ve güvenli bilgi sağlamak için Tellor, talep edilen veri türleri için bilgi beslemelerini doğrulamak ve doğrulamak için matematiksel denklemler gibi problemleri çözmek için çalışan birbirine bağlı madencilerin ağına güvenir. Bu mekanizmayı destekleyen protokol, İş Kanıtı konsensüsüdür.

Veri beslemeleri Tellor’un akıllı sözleşmeleri tarafından her 5 dakikada bir güncellenirken Tellor, zincir dışı kaynaklı verilerin olası manipülasyonunu bu şekilde önler. Madenciler, kısmen sorguya eklenen “ipucu” ve kısmen de katılmak için tokenleri stake etmeleri gerektiği gerçeğiyle sorgulara doğru çözümler yüklemeye teşvik edilirler ve yanlış bilgi verirlerse kaybedebilirler. Ağ bu şekilde güvenilir, merkezi olmayan ve istikrarlı fiyat beslemeleriyle güvenli hale getirilir.

Tributes olarak da bilinen TRB, Tellor sisteminin yardımcı programı token’ıdır ve Ethereum’a dayalı bir ERC-20 tokenidir. TRB, madenciler tarafından belirlendiği ve aynı zamanda soruları doğru yanıtlamaları için “ipuçları” şeklinde ödüllendirildiği için teşvik sisteminde kullanılır.

Tellor’un Kurucuları Kimdir? (Tellor’un Tarihi)

ABD merkezli Tellor, 2019’da piyasaya sürüldü ve Brenda Loya ve Michael Zemrose tarafından ortaklaşa kuruldu. Projenin arkasındaki ana fikir, genel olarak zincir dışı veri beslemelerinin hızı ve maliyeti olan oracles problemlerini çözmektir. Brenda Loya, blok zinciri, veri bilimi ve ölçeklenebilirlik sektörlerinde engin deneyime sahiptir ve Tellor’un CEO’su olarak görev yapmaktadır.

Tellor’u yaratan aynı geliştirici ekip, türevler için bir protokol olan ve aynı zamanda Tellor gibi Ethereum ağında barındırılan Daxia’yı da yarattı.

Tellor’u Benzersiz Kılan Nedir?

Tellor, Ethereum akıllı sözleşme kullanıcılarının merkezi olmayan, güvenli ve güvenilir bir şekilde güvenilir ve güvenilir bilgiler almasını kolaylaştırır. Tellor zincir dışı veri kaynağı, yeterli sayıda kullanıcının talep etmesi durumunda veri akışları her 5 dakikada bir güncellendiğinden daha uygun maliyetli ve daha az zaman alıcıdır. Stake edilen madenciler, bir denklemi çözerken talep edilen bilgileri tedarik ederek ve güvenilirliğini doğrulayarak talebi işleyecek ve yanıtlayacaktır.

Tellor, aynı verilerin madencileri teşvik etmek için aynı şekilde ödeme yapabilen diğer ağ kullanıcıları tarafından kullanılmasına izin verir. TRB, madenciler ağı, oyun teorisi ve oracles ağıyla birleştirilmiş teşvik sistemi aracılığıyla kullanıcıların istekte bulunmasına ve istenen verileri almasına izin vererek ağa güç sağlar.

Tellor Nasıl Kullanılır?

Tellor, Tellor’un merkezsiz bir oracle sistemi olarak barındırıldığı Ethereum ağındaki akıllı sözleşmeler için zincir dışı verileri kaynaklamak için kullanılabilir. DeFi Dapps ile bağlanmak üzere zincir dışı veriler istemek için Tellor’u kullanabilirsiniz. Dapps’in sürekli olarak gerçek hayattaki, gerçek zamanlı, zincir dışı verileri kullanması gerektiğinden, Oracle’lar DeFi sektöründe en parlak geleceğe ve en büyük kullanım durumuna sahip görünüyor.

Zincir dışı verileri ödemek ve talep etmek için ağı kullanabilir veya staked madenci olarak katılarak teşvik sistemi aracılığıyla TRB’de ödeme alabilirsiniz. TRB, verilerin geçerliliğine itiraz etmek ve zincir dışı veriler için ödeme yapmak için kullanılabilirken, kripto para birimi borsalarında kar için TRB ticareti de yapabilirsiniz.

Dolaşımda Kaç Tellor (TRB) Coin Var?

Şu anda dolaşımda 2.331.052 TRB var. Enflasyon madencileri temel ödül şeklinde teşvik etmek için kullanıldığından Tellor’un sınırlı bir maksimum arzı yok. Ancak, TRB arzı arttıkça enflasyon oranı düşmektedir. Ayrıca, kullanıcı isteklerine eklenen ipuçlarının yalnızca yarısı madencilere gidiyor, diğer yarısı ise her blokta yakılıyor. Bu nedenle bahşiş sistemi, arz büyüme oranına karar verirken enflasyona karşı çalışır.

Dolaşımdaki Tellor coin sayısı ile TRB’nin piyasadaki cari fiyatının çarpımı Tellor’un piyasa değerine eşittir. Piyasa değeri, dolaşımdaki değişen coin sayısı ve değişen fiyat ile değişir.

tellor trb

Tellor (TRB) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Tellor, Oracle sorununu çözüyor ve zincir dışı verileri akıllı sözleşmelere bağlamak için Oracle kullanmanın hızı ve maliyeti sorununu ele alıyor. Tellor’un değeri, Ethereum’daki tıkanıklık dönemlerine rağmen sorunsuz bir performans sağlama yeteneğinde de görülüyor. Ağ katılımcıları, doğru verileri sağladıkları için ödüllendirilir ve bu da Tellor’u daha da değerli bir proje haline getirir.

DeFi Dapps’in popülaritesinde bir patlama gördüğünden, Tellor gibi projelerin verimli ve uygun maliyetli oracle yazılımı gibi ilgili bir kullanım örneğiyle parlak bir geleceği olabilir.

Tellor (TRB) Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 Tellor Coin 3,134.15 TL TL’den işlem görüyor. Tellor Coin fiyatı son 24 saat içerisinde -0.95% değişim gösterdi. Tellor Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise 43,309,902 $ dolar, toplam piyasa değeri ise 249,668,583 $ dolar seviyesinde.

Tellor (TRB) Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 Tellor Coin 96.48 $ dolardan işlem görüyor. 2022 yılının Mart ayı itibariyle Tellor Coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 163 dolarla kaydetti. Bununla birlikte Tellor Coin yılın en düşük seviyesini ise 1.11 dolarla belirledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner