Yükleniyor...

Avrupa Parlamentosu, Proof-of-Work Yasağını Reddetti

Avrupa Parlamentosu'nun bir komitesi olan Ekonomik ve Parasal İşler Komitesi (ECON), fiili bir Bitcoin yasağına karşı oy kullandu.

ap

Avrupa Parlamentosu’nun bir komitesi olan Ekonomik ve Parasal İşler Komitesi (ECON), fiili bir Bitcoin yasağına karşı oy kullandu.

DeFi projesi Unstoppable’ın büyüme ve strateji başkanı Patrick Hansen, Parlamento’nun tasarıyı 32’ye karşı 34 oyla reddettiğini belirtti.

Avrupa Halk Partisi (EPP), Avrupa Muhafazakarları ve Reformistleri (ERC), Yeniden Avrupa (Renew) ve Kimlik ve Demokrası (ID) milletvekillerinin çoğunluğu proof-of-work algoritmasını kısıtlayan hükmü reddetti. Yeşiller, Sosyalistler ve Demokratlar (S&D) ve Avrupa Parlamentosu’ndaki Sol (GUE/NGL) beklenen şekilde yasağı destekledi.

Potansiyel Bitcoin yasağı, sektörde büyük tepkilere neden olmuştu. Meta’nın eski yöneticilerinden David Marcus, böyle bir yasağın “felaket” etkisi yaratacağını dile getirdi.

Hansen, AB’nin kripto topluluğunun “güçlü bir güç” haline geldiğini söyledi

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner