Yükleniyor...

Avrupa Parlamentosu Üyesi: Bankalar Blockchain’i Kullanmamızı Engelleyemez

Ripple’in 8 Şubat'ta blogunda yayınlanan gönderiye göre, Avrupa Parlamentosu’nun üyesi olan Eva Kaili, merkez bankalarının insanların mevduatlarını çok fazla kontrol altında tuttuklarını söyledi.

Avrupa Parlamentosu Blockchain

Ripple’in 8 Şubat’ta blogunda yayınlanan gönderiye göre, Avrupa Parlamentosu’nun üyesi olan Eva Kaili, merkez bankalarının insanların mevduatlarını çok fazla kontrol altında tuttuklarını söyledi.

“MB’ler İnsanların Fonları Üzerinde Çok Fazla Kontrol Sahibi”

Blog yazısına göre, Kaili, geçtiğimiz hafta Londra’daki Ripple Regionals etkinliğinde bu değerlendirmeyi yaptı. Avrupa Parlementosu üyesi, Yunanistan’daki borç krizinden sonra merkez bankalarının insanların fonları üzerinde çok fazla kontrol sahibi olduğunu belirtti. Kaili, AB’nin Blockchain ve kripto paraları nasıl düzenleyeceğine dair yaptığı konuşmasında Blockchain teknolojisinin gelecekte tüm hayati sektörlere nüfuz edeceğine inandığını söyledi. Blockchain tabanlı sistemlerin sınır ötesi ödemelere getirebileceği faydalar hakkında konuşan Kaili, Avrupa vatandaşları için yararları varsa Blockchain’in kullanılmasına engel olacak hiçbir bankanın bulunmadığını söyledi.

Kaili, Avrupa’da Blockchain’in gelişmesi için fon sağlanmasının ve düzenlemelerin etrafındaki açıklığın savunulması konusunda kilit bir figür olduğunu öne sürdü. Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında Avrupa Parlamentosu Endüstri, Araştırma ve Enerji Komitesi, Kaili tarafından hazırlanan, Blockchain ve dağıtılmış defter teknolojisinin benimsenmesinin yararlarını belirten bir karar aldı. Aralık 2017’de Kaili, Avrupa Parlamentosu politika diyaloğunda kripto para birimlerinin merkeziyetsizliği artıracağını ve aracıların etkisini düşüreceğini savunmuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner