Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Blockchain Haberleri Avrupa Parlamentosu Üyesi: Bankalar Blockchain'i Kullanmamızı Engelleyemez

Avrupa Parlamentosu Üyesi: Bankalar Blockchain’i Kullanmamızı Engelleyemez

ABONE OL:google-news

Ripple’in 8 Şubat’ta blogunda yayınlanan gönderiye göre, Avrupa Parlamentosu’nun üyesi olan Eva Kaili, merkez bankalarının insanların mevduatlarını çok fazla kontrol altında tuttuklarını söyledi.

“MB’ler İnsanların Fonları Üzerinde Çok Fazla Kontrol Sahibi”

Blog yazısına göre, Kaili, geçtiğimiz hafta Londra’daki Ripple Regionals etkinliğinde bu değerlendirmeyi yaptı. Avrupa Parlementosu üyesi, Yunanistan’daki borç krizinden sonra merkez bankalarının insanların fonları üzerinde çok fazla kontrol sahibi olduğunu belirtti. Kaili, AB’nin Blockchain ve kripto paraları nasıl düzenleyeceğine dair yaptığı konuşmasında Blockchain teknolojisinin gelecekte tüm hayati sektörlere nüfuz edeceğine inandığını söyledi. Blockchain tabanlı sistemlerin sınır ötesi ödemelere getirebileceği faydalar hakkında konuşan Kaili, Avrupa vatandaşları için yararları varsa Blockchain’in kullanılmasına engel olacak hiçbir bankanın bulunmadığını söyledi.

Kaili, Avrupa’da Blockchain’in gelişmesi için fon sağlanmasının ve düzenlemelerin etrafındaki açıklığın savunulması konusunda kilit bir figür olduğunu öne sürdü. Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında Avrupa Parlamentosu Endüstri, Araştırma ve Enerji Komitesi, Kaili tarafından hazırlanan, Blockchain ve dağıtılmış defter teknolojisinin benimsenmesinin yararlarını belirten bir karar aldı. Aralık 2017’de Kaili, Avrupa Parlamentosu politika diyaloğunda kripto para birimlerinin merkeziyetsizliği artıracağını ve aracıların etkisini düşüreceğini savunmuştu.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar