Anasayfa Blockchain Avrupa Parlamentosu Üyesi: Bankalar Blockchain'i Kullanmamızı Engelleyemez

Avrupa Parlamentosu Üyesi: Bankalar Blockchain’i Kullanmamızı Engelleyemez

Ripple’in 8 Şubat’ta blogunda yayınlanan gönderiye göre, Avrupa Parlamentosu’nun üyesi olan Eva Kaili, merkez bankalarının insanların mevduatlarını çok fazla kontrol altında tuttuklarını söyledi.

“MB’ler İnsanların Fonları Üzerinde Çok Fazla Kontrol Sahibi”

Blog yazısına göre, Kaili, geçtiğimiz hafta Londra’daki Ripple Regionals etkinliğinde bu değerlendirmeyi yaptı. Avrupa Parlementosu üyesi, Yunanistan’daki borç krizinden sonra merkez bankalarının insanların fonları üzerinde çok fazla kontrol sahibi olduğunu belirtti. Kaili, AB’nin Blockchain ve kripto paraları nasıl düzenleyeceğine dair yaptığı konuşmasında Blockchain teknolojisinin gelecekte tüm hayati sektörlere nüfuz edeceğine inandığını söyledi. Blockchain tabanlı sistemlerin sınır ötesi ödemelere getirebileceği faydalar hakkında konuşan Kaili, Avrupa vatandaşları için yararları varsa Blockchain’in kullanılmasına engel olacak hiçbir bankanın bulunmadığını söyledi.

Kaili, Avrupa’da Blockchain’in gelişmesi için fon sağlanmasının ve düzenlemelerin etrafındaki açıklığın savunulması konusunda kilit bir figür olduğunu öne sürdü. Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında Avrupa Parlamentosu Endüstri, Araştırma ve Enerji Komitesi, Kaili tarafından hazırlanan, Blockchain ve dağıtılmış defter teknolojisinin benimsenmesinin yararlarını belirten bir karar aldı. Aralık 2017’de Kaili, Avrupa Parlamentosu politika diyaloğunda kripto para birimlerinin merkeziyetsizliği artıracağını ve aracıların etkisini düşüreceğini savunmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Mustafa Dursunhttps://www.coinkolik.com
Kripto para meraklısı ve kripto para yatırımcısı. Kripto para olarak kabul edilmese de Ripple'a özel ilgili. İTÜ Endüstri Mühendisliği mezunu.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları