Yükleniyor...

Çinli Bitcoin Boğası Zhu Fa’ndan 6 Haneli Bitcoin Fiyat Tahmini

Dünyanın en büyük dördüncü kripto para madencilik havuzu Poolin’in kurucu ortağı Zhu Fa, Bitcoin fiyatı için oldukça dikkat çekici bir tahminde bulundu.

Çinli Bitcoin Boğası Zhu Fa

Dünyanın en büyük dördüncü kripto para madencilik havuzu Poolin’in kurucu ortağı Zhu Fa, Bitcoin fiyatı için oldukça dikkat çekici bir tahminde bulundu. Fa, Bitcoin fiyatının 5 milyon yuan yani yaklaşık 740 bin ABD dolar seviyesine ulaşabileceğini söyledi.

Çinli Girişimci Bitcoin Hakkında Oldukça İyimser

Hash oranı ile dünyaki madencilik havuzları arasında yüzde 11’lik payı bulunan Poolin’in kurucu ortağı, bir sonraki boğa koşusu sırasında Bitcoin fiyatının 500 bin yuan ile 5 milyon yuan aralığında (74 bin dolar ila 740 bin dolar) olacağı yorumunuda bulundu. Fa, bir sonraki boğa koşusunda fiyatların önceki boğa koşularına kıyasla 10-20 kat olacağı konusunda sektörün fikir birliğinde olduğuna dikkat çekiyor. Bunun bir sonraki boğa piyasasında Bitcoin fiyatının 1 milyon ila 2 milyon yuan ve yüzde 50-200 hata payı ile 500 bin yuan ila 1 milyon yuan aralığında olacağı anlamına geldiğinin altını çiziyor. Fa, Bitcoin fiyatının sürekli bu şekilde artmayacağını söylüyor. Fa, bazılarının bir sonraki boğa koşusunun son koşu olacağını iddia ettiğini, böyle bir durumda Bitcoin fiyatına ekstra bir milyon yuan daha eklenebileceğini öne sürüyor.

Poolin’in kurucu ortağı bu tahminini Çin’in popüler mesajlaşma platformu WeChat üzerinden yayınladı. Fa, kripto parayla ilgili paylaşımları eskisi kadar ilgi çekmediğini, paylaşımlara olan beğeni ve yorumların düşük olduğunu belirterek, artık ayı piyasasının kendisini daha iyi hissettirdiğini ifade etti. Çinli Bitcoin boğası, öncü kripto para biriminin geleceği konusunda iyimser düşüncelere sahip olan tek kişi değil. Bitcoin Explained Simply’nin yazarı Mark Jeffrey, Bitcoin’in mevcut durumunu dot-com balonunun ilk günlerine benzetmişti. Jeffrey, bu benzetme ile Bitcoin fiyatının 250 bin dolara ulaşabileceğini iddia etti. Dot-com balonunun patlama ve sönme döngüsünün yaklaşık dört buçuk, bel yıl sürdüğüne dikkat çeken Jeffrey, kripto para piyasasında bu sürecin bir buçuk yıl yani çok daha hızlı yaşandığını belirtiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner