Yükleniyor...

Bu Yılki Rio Karnavalı’nda Bitcoin Kullanılacak

Tanınmış Brezilya samba okullarından Imperatriz Leopoldinense, 2-9 Mart'ta gerçekleştirilecek olan 2019 Rio Karnavalı'ndaki dans şovlarında kullanacakları temanın para olacağını duyurdu.

2019 Rio Karnavalı Bitcoin

Tanınmış Brezilya samba okullarından Imperatriz Leopoldinense, 2-9 Mart’ta gerçekleştirilecek olan 2019 Rio Karnavalı’ndaki dans şovlarında kullanacakları temanın para olacağını duyurdu. Leopoldinense, karnavalda ilk metal paralardan kağıt paralara ve günümüz dijital paralarına kadar tüm para türlerini tema olarak kullanacak.

“Bana Biraz Para Ver” Sloganı

Imperatriz Leopoldinense 1956’da kuruldu ve birçok kez karnavalın şampiyonu ilan edildi, ancak 2001’den beri şampiyon olamadı. Samba okulu, bu yılki yarışmayı kazanmayı ümit eden Rio de Janeiro’daki ünlü karnavala ev sahipliği yapan Marquês de Sapucaí Sambódromo’daki izleyicileri etkilemek için Bitcoin’i özel bir simge olarak kullanacak. Okulun internet sitesine göre, bu yılki dans performanslarının sloganı “Bana Biraz Para Ver” olarak seçildi. İlk para birimlerinin icat edilmesinden dijital para birimlerine geçişe kadarki paranın uzun tarihini tema olarak kullanacaklar. Samba okulu, hikayelerinin para ve paranın icatından günümüze kadar insanlarla olan ilişkisi olduğunu söyledi.

Imperatriz’ın dansçıları, Rio Karnavalı’ndaki dans performansını Bitcoin konusu ile noktalayacak. Samba okulunun yaptığı açıklamada, küresel ölçekte artan sayıda şirketin bulunduğunu belirterek, geçit törenini kripto para birimleri aracılığıyla zaten mevcut olan bir gelecek hakkında konuşmayla sonlandıracaklarını belirtti. Samba okulunun bu yılki gösterisinin ana teması olarak parayı seçme kararı bazı katılımcılar tarafından eleştirildi. Eleştirmenler, Rio Karnavalı’nın son yılların en uzun mali zorluklarıyla dolu bir dönemden geçtiğini ve bu dönemde para hakkında konuşmanın büyük bir ironi olduğunu dile getiriyorlar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner