Yükleniyor...

Kripto Para Borsası KuCoin’de Kredi Kartı Dönemi Başladı

Singapur merkezli kripto para borsası KuCoin, kredi kartı veya bankamatik kartı kullanılarak kripto para alınmasının önünü açtı.

Kripto Para Borsası KuCoin

Singapur merkezli kripto para borsası KuCoin, kredi kartı veya bankamatik kartı kullanılarak kripto para alınmasının önünü açtı. Yatırımcılar artık KuCoin’in marketinden büyük kripto para birimlerini almak için bankamatik veya kredi kartlarını kullanabilecekler. KuCoin’in yeni ödeme seçeneğini platformuna eklemesi daha fazla yatırımcıyı kendisine çekmek istiyor oluşunun bir sonucu. Birçok yatırımcı standart yöntemlerle kripto para almanın oldukça zor olduğu görüşünde ve bu görüşü değiştirmek isteyen borsalar için kredi kartı kilit bir role sahip.

Yeni Ödeme Seçeneği Belirli Kripto Para Birimleri için Kullanılabilecek

Borsa tarafından yapılan duyuruya göre, kullanıcılar kredi kartlarını kullanarak yalnızca Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Ripple (XRP) satın alabilecekler. Yeni ödeme seçeneği önde gelen bir ödeme işleyicisi olan Simplex ile kurulan ortaklığın bir meyvesi. Kısa bir süre önce Malta merkezli kripto para borsası Binance da benzer bir ödeme seçeneğini platformuna eklediğini duyurmuştu.

Kredi kartı veya bankamatik kartı ile yapılan tüm alışverişler Simplex tarafından tahsil edilen ücrete tabii olacak. Simplex, minimum 10 ABD Doları olan işlemlerden yüzde 5 oranında komisyon olacak. KuCoin kredi kartı veya bankamatik kartı ile gerçekleştirilen işlemlerden ise herhangi bir ek ücret talep etmiyor. Yeni ödeme seçeneği 5-10 dakika içinde kullanılabiliyor olsa da henüz BitTorrent token (BTT) veya Grin gibi yeni başlatılan ve popüler olan kripto para birimlerinin alımında kullanılamıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner