Yükleniyor...

Avrupalı Kripto Para Borsasına Hack Şoku!

Fiat para kullanılarak kripto para birimi alım satımı yapmaya izin veren Avrupalı kripto para borsası ETERBASE, önceki gün hack’lendiğini açıkladı.

avrupali kripto para borsasina hack soku

Fiat para kullanılarak kripto para birimi alım satımı yapmaya izin veren Avrupalı kripto para borsası ETERBASE, önceki gün hack’lendiğini açıkladı. Borsanın yaptığı açıklamaya göre bazı sıcak cüzdanlardaki kripto para birimleri kaybedildi. Borsa, bu konu üzerinde araştırmaların devam ettiğini dile getirdi.

Az bilinen Avrupa kripto borsası ETERBASE, önceki gün bir hack skandalına kurban gitti. Salı günü haberi duyuran ETERBASE, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) / ERC-20 tokenleri, XRP, Tron (TRX), Tezos (XTZ) ve Algorand (ALGO) ile bağlantılı altı adresinin bulunduğunu söyledi. Borsa, hack sırasında kaybedilen miktarı açıklamadı ancak The Block Research’e göre 5 milyon dolardan fazla para kaybedildi.

avrupali kripto para borsasina hack soku

Borsa, kullanıcılarına şu açıklamayı yaptı:

“Sevgili kullanıcılar, sıcak cüzdanlarımız hack’lendi.  Bu yasadışı fonları alabilecek tüm merkezi borsalarla temasa geçtik. Devam eden soruşturma nedeniyle şu anda daha fazla ayrıntı açıklayamıyoruz. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz ve biz sorunu çözene kadar lütfen biraz sabırlı olun. Konuyu kolluk kuvvetlerine bildirdik ve soruşturma için onlarla yakın işbirliği yapıyoruz. Müşterilerimizin yatırdıkları depozito miktarının bir bilgisayar korsanı saldırısı sonucunda herhangi bir zarara uğramamasını sağlamak için gerekli tüm adımları attığımızdan emin olmalarını istiyoruz.”

Borsanın açıklamasında yer alan ve hack’lenen token’ların taşındığı adresler ise şu şekilde:

  • ETH Address: 0x7860F7b2874e77E80bE0fC6EbfB9414f89781aD9
  • TRX Address: TPdhhbCHqXzrDyUiQnHApS7VL2UxB8Qhna
  • XTZ Address: tz1hnoxVgc8Z1DUa6D18EUkPCXmNbaHwmLRc
  • BTC Address: 1ANLZZ2YFGumRXaD3EMii92zWQgvX2CK9c
  • ALGO Address: PDVFO5SDJMOJ6MC7KAD27DDGQ5YQD4IUTDJR2QRCPENT5A5T6CGT2VAAEI
  • XRP Address: rNwgkFj6QadEXUyS1jgTD2XEsi8HanKzDX

Ne Kadar Kaybedildi?

Yahoo Finance’te yer alan bilgiye göre 3,9 milyon dolarlık kısım Ethereum (ETH) / ERC-20 token’larından oluşuyor. Geri kalanlardan 471 bin dolarlık kısım Tezos (XTZ), 405 bin dolarlık kısım Algorand (ALGO), 340 bin dolarlık kısım XRP, 115 bin dolarlık kısım Bitcoin (BTC) ve 45 bin dolarlık kısım ise Tron’dan (TRX) oluşuyor.

Bu arada borsa şu anda bakım modunda bulunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner