Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Yatay Harekete Devam Ederken Tron (TRX) Kazandırıyor

Tron'un yerel token'ı TRX, fiyatı yüzde 11,38'e kadar yükseldiği için Salı günü en çok kazananlar arasındaydı.

bitcoin btc yatay harekete devam ederken tron trx kazandiriyor

Tron’un yerel token’ı TRX, fiyatı yüzde 11,38’e kadar yükseldiği için Salı günü en çok kazananlar arasındaydı.

TRX/BTC döviz kuru 345 sats ile gün içinde en yüksek yere yerleşti. Bu hareket, Bitcoin’in 10.000 doların üzerindeki yavaş ve yana doğru hareketinin aksine ortaya çıktı. Görünüşe göre, trader’lar Bitcoin piyasasında gün içi fırsat bulamadıktan sonra alternatif varlıklara geçmeye karar verdiler.

DeFi Yardımı

Tron, kısa vadeli yatırımlar için çekici görünüyordu. Token, CEO’su Justin Sun’ın SUN genesis madencilik havuzuna 6.7 milyar TRX birimini kilitlemesinin ardından devam eden merkeziyetsiz finans çılgınlığına katıldı. Bu, piyasadaki mevcut TRX arzının büyük bir bölümünü etkili bir şekilde kaldırdı.

Tron token’ları tedavülden çıktıkça arzın gerilemesi olasılıkları var. Yatırımcıların, TRX-DeFi ilişkisini -özellikle de Bitcoin, 10.500 dolara yakın olan yıllık en yüksek seviyesinden yaklaşık yüzde 20 oranında düştüğünden- TRX piyasalarına koruma sağlamak için bir işaret olarak görebilirler.

OKCoin, TRX rallisini “yapılandırılmış” olarak nitelendirdi ve Tron geliştiricilerinin, getiri çiftçiliği patlamasının büyümesinden yararlanarak yerel token’larına olan talebi akıllıca yarattığını belirtti. Yorumlar şöyle geldi:

“Getiri tarımı protokolleri, kullanıcıların yeni bir kripto para oluşturmak için TRX ve diğer Tron tabanlı kripto para birimlerini yatırmalarını gerektiriyor. Bu, o parayı isteyen ancak TRX veya diğer Tron tabanlı kripto para birimlerine sahip olmayanların piyasaya çıkmaya, bu paraları satın almaya ve daha sonra kar için bahis yapmaya teşvik edildiği anlamına geliyor.”

Tron token’ı, üç günlük ticarette yüzde 17’den fazla arttı. Olumsuz girişimlerinin her biri, trader’ların fiyatı düştüğü anda bir varlık satın aldığını temsil eden bir teknik olan büyük bir fitille sonuçlandı.

Bir kripto para piyasası analisti olan Edward Morra, token’ının bir sonraki adımda nereye gidebileceğini göstermek için Tron pozisyonlarını açıkladı. Günlük işlem trader’ı, TRX’i 295-315 sats işlem yaparken aldığını doğruladı. Ayrıca, fiyat 450 satın üzerine çıktığında karını kilitlemek istediğini belirtti.

Morra: “295-315 aralığındaki yeniden alımlarım olumlu” dedi.

“Şimdi 385-400 direniş bölgesindeki tepkiler açıklayıcı olacaktır. Zirvenin halihazırda 465 sats’da olduğunu varsayacağım, bu yüzden bu mevcut hareketi bir düzeltme olarak ele alacağım.”

TRX/BTC, bu yazının yazıldığı sırada 330 sats’ta işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner