Yükleniyor...

Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Teknoloji Merkezi “Kripto Vadi” Oldu!

StartupTicker isimli İsviçre merkezli haber kanalı, teknolojik faaliyetlerle ilgili gelişmeleri kullanıcılarına sunuyor.

sviçre Zug Kripto Vadi

StartupTicker isimli İsviçre merkezli haber kanalı, teknolojik faaliyetlerle ilgili gelişmeleri kullanıcılarına sunuyor. Kanal, 6 Aralık 2018 tarihinde İsviçre’nin Zug kentinde bulunan ve kripto vadisi olarak adlandırılan merkezin Avrupa’nın en hızlı büyüyen merkezi olduğunu duyurdu.

Haberin kaynağı olarak ise Londra merkezli küresel teknoloji yatırım firması Atomico’nun paylaştığı bir rapor. Rapor, yıllık olarak güncelleniyor. Rapora göre İsviçre’nin Zug şehri, teknolojik faaliyetlerle ilgili düzenlenen toplantılara yıllık bazda katılımcı sayısı bakımından en fazla büyüme oranına sahip bölge. Öyleki Zug’daki teknolojik faaliyetlerin geçtiğimiz yıla oranla büyüme oranı yüzde 177.

Zug kenti birçok kripto para projesine ev sahipliği yapmasıyla ün salmış durumda. Vadideki Blockchain projelerinin sayısı her geçen gün artış gösterirken, ülke yönetimi kripto paralara ve teknolojilere karşı ılımlı bir yaklamış sergiliyor. Bu da Zug’a duyulan ilginin artmasına neden oluyor.

StartupTicker, İsviçre’nin teknolojik faaliyetlerdeki ortalama performansının Avrupa’nın diğer teknoloji merkezlerinin gerisinde kaldığını belirtiyor. Lider ülke ise Birleşik Krallık. Birleşik Krallığı ise sırasıyla Almanya ve Fransa takip ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner