Yükleniyor...

Bithumb Oylama Platformunu Duyurdu

Güney Kore merkezli dünyanın en iyi kripto para borsalarından olan Bithumb yeni oylama platformunu duyurdu.

bithumb yeni projesini duyurdu

Güney Kore merkezli dünyanın en iyi kripto para borsalarından olan Bithumb yeni oylama platformunu duyurdu. Beta sürümünde olan bu projede, yeni kripto paraların borsada listelenmesi için açık bir halk oylaması yapılacak. Yeni çıkan kripto paraların listelenmesinde birçok sorun ortaya çıkıyordu. Bu oylama ile birlikte şeffaf ve adaletli bir ortam sağlanacak ve listelenmesi gereken kripto paraları yatırımcılar belirleyecek.

Bithumb Oylama Platformu

Güney Kore’nin en büyük borsalarından olan şirket oylama sistemine ise Pickthumb adını verdi. Web sitesinde yayınlanan duyuruda ise: “Pickthumb, adil değerlendirme sürecini esas olarak kripto paraları listeleyecek. Yatırımcılar yeni kripto paraları kendileri belirleyeceği için daha adaletli bir ortam sağlanacak. Bu uygulama ise daha önce hiçbir borsada yapılmadı. Kripto paralar listelenirken birçok kullanıcı komisyon sebebi ile olduğunu düşünüyordu. Artık bu düşüncelerde ortadan kalkacak.”

Bithumb, kayıtlı tüm kullanıcıların katılabileceği bu platformda üyeler fikirlerini açıkça beyan edebilecek. Borsa, yatırımcıların teknolojisine inandığı yeni kripto paraları da ekosisteme daha rahat entegre etmeyi planlıyor.

Pickthumb’ın 9 gün kalan ilk turunda 5 kripto para listeleniyor. Her tur iki hafta sürüyor ve şuana kadar 42 bin seçmen oy kullandı. Listelenen kripto paralar: Rom, Amo Blockchain, Ttcprotocol, Olivecoinole ve Contentos. En çok oyu alan kripto para ise borsada alış ve satışa aktif hale gelecek.

Oylama bittiğinde ise Bithumb kazanan projeleri değerlendirecek. Değerlendirme sonucunda ise kripto paralar yatırıma açık hale getirilecek. Oy noktasında manipülasyon yapan kullanıcılar ise cezalandırılacak. Herhangi bir haksız oylama veya hileli faaliyet olması durumunda yatırımcılara çeşitli cezai yaptırımlar uygulanacak.

Başkası adına oy vermek, oyu satmak ve bir projenin lehine teşvikte bulunmakta yasak. Daha önce yeni projeler borsalarda listelenebilmek adına çeşitli harç bedelleri ödüyordu. Kendini kanıtlamış kriptolar hemen listelenirken diğer kripto paralar satışa aktif hale gelmek için para ödediği için kullanıcılar mağdur olabiliyordu. Bu proje ile birlikte mağduriyet ortadan kalkıyor ve daha adaletli bir ortam sunuluyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner