Yükleniyor...

Bobby Lee: Bitcoin 333 Bin Dolar Olacak!

Dünyanın ilk Bitcoin (BTC) borsaları arasında yer alan, Hong Kong merkezli BTCC'nin kurucu ortağı Bobby Lee, Bitcoin'in geleceğine ilişkin iki dikkat çekici tahminde bulundu.

Bitcoin Blok Ödülü

Dünyanın ilk Bitcoin (BTC) borsaları arasında yer alan, Hong Kong merkezli BTCC’nin kurucu ortağı Bobby Lee, Bitcoin’in geleceğine ilişkin iki dikkat çekici tahminde bulundu.

Bobby Lee, Bitcoin’in gelecek ay yaklaşık olarak 2.500 dolara düşeceği tahmininde bulunurken, bu düşüşün ardından lider kripto para biriminin 2021 yılının sonuna kadar 333 bin doları göreceği öngörüsünde bulundu.

Lee, tahminin arkasında durduğunu ve Bitcoin’in 2013 yılının Aralık ayında 1.200 doları gördüğü zirveyi referans aldığını belirtiyor. Bitcoin, 1.200 doları görmesinden sonraki 13 ay boyunca yaklaşık yüzde 87,5 oranında düşmüş ve 2015 yılının Ocak ayında 150 dolar seviyesini görmüştü. Bu düşüş Bitcoin’in rekor kırmasının bir ön hazırlığıydı, çünkü 2017 yılının Aralık ayında lider kripto para birimi 20 bin dolar seviyesine ulaşmıştı.

Bitcoin’in 20 bin dolardan yüzde 87.5 oranında düşmesi 2.500 doları görmesi anlamına geliyor. Lee’nin tahminine göre, bu düşüşün ardından güçlü bir ralli görülecek ve 2021 yılının sonuna kadar 333 bin dolara çıkacak. Bitcoin, 333 bin dolar seviyesini gördükten sonra ise 2023 yılının Ocak ayında 41 bin dolara düşecek. En azından Lee’nin öngörüsü bu yönde.

Elbetteki tüm bunların birer öngörüden ibaret olduğunu unutmamak gerekiyor. Böylesi bir öngörüyü haber değeri kazandıran şey ise öngörünün oldukça iddialı olması değil, piyasanın önemli bir isminden geliyor olması.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner