Yükleniyor...

Avrupa’nın İlk Spot Bitcoin ETF’ine Onay Geldi

Avrupa’nın ilk spot Bitcoin ETF’ine onay geldi.

avrupanin ilk spot bitcoin etfine onay geldi

Avrupa’nın ilk spot Bitcoin ETF’ine onay geldi. ETF’in Temmuz ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Jacobi Asset Management, Avrupa’nın ilk spot Bitcoin ETF’i için düzenleyicilerin onayını aldı. ETF’in önümüzdeki ay Amsterdam’ın Euronext borsasında BCOIN tickerı ile listelenmesi bekleniyor. Jacobi Asset Management CEO’su Jamie Khurshid konu hakkında yaptığı açıklamada ETF’in “yatırımcıların iyi planlanmış ve güvenilir bir yatırım yapısı aracılığıyla bu heyecan verici varlık sınıfının altında yatan performansa erişmelerini sağlayacağını ve dijital varlık yatırımlarını kurumsal ve profesyonel yatırımcılar için daha basit ve daha aşina hale getirmeyi amaçladığını” söyledi.

Diğer taraftan ABD, spot Bitcoin ETF konusundaki mesafeli yaklaşımını sürdürüyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) dün GBTC ürününü bir spot Bitcoin ETF’ine çevirmeye çalışan Grayscale’in başvurusunu reddetti. Daha önce yaptığı açıklamalarda olası bir reddedilme durumunda yasal yollara başvuracağını söyleyen şirket, kararın akabinde SEC’ye dava açtığını duyurdu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner