Yükleniyor...

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı’ndan NFT Paylaşımı

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, Twitter hesabından NFT'lerle ilgili bilgilendirme paylaşımı yaptı.

maxresdefault 3

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, Twitter hesabından NFT’lerle ilgili bilgilendirme paylaşımı yaptı. Koç, “Nitelikli Fikri Tapu’ların (NFT) günlük hayatımızı nasıl etkileyeceğini incelemeye devam ediyoruz” ifadelerini kullanarak bir video paylaştı.

Hatırlarsanız geçtiğimiz aylarda NFT’nin Türkçe karşılığının Nitelikli Fikri Tapu olmasına karar verilmişti. Koç da paylaşımlarında bu ifadeleri kullanmaya dikkat ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Koç, videoyu paylaşırken şu ifadeleri kullandı:

“NFT’ler günlük hayatta pek çok alanda karşımıza çıkmaya başladı. Spor kulüpleri karşılaşmaların en özel anlarını NFT’ye dönüştürürken işletmeler ürünlerinin NFT’lerini oluşturuyor. Peki Nitelikli Fikri Tapu’lar bizleri nasıl etkileyecek? Gelin birlikte göz atalım.”

Paylaşılan 2 ayrı videoda NFT’lerin medyayı nasıl etkilemesi beklendiğine dair detaylar paylaşıldı. Spor, oyun, müzik, film, reklamcılık, sosyal medya, sanat ve işletmelerin NFT sektöründen neler kazanabilecekleri anlatıldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner