Yükleniyor...

Avrupa Birliği, Kripto Yasasını Kabul Etti

Avrupa Birliği yetkilileri, 27 üye ülkede kripto varlıkları ve hizmet sağlayıcılarının düzenlenmesi için anlaşmaya vardı.

AB

Avrupa Birliği yetkilileri, 27 üye ülkede kripto varlıkları ve hizmet sağlayıcılarının düzenlenmesi için anlaşmaya vardı.

AB yetkilileri, yaklaşık iki yıldır Kripto Varlık Piyasası (MiCA) çerçevesinde pazarlık yapmayı sürdürüyor.

Yasama paketi, kripto ihraç edenlerin “white paper” isimli bir tür teknik manifesto yayınlaması, yetkili kurumlara kaydolması ve stablecoin’ler için uygun rezervler tutulması için gereksinimler belirliyor.

Parlamento üyesi Stefen Berger, politikacıların anlaşmaya vardığını doğrulayan bir tweet attı.

Avrupa Komisyonu’ndan Mairead McGuines, CoinDesk’e yaptığı açıklamada “Bence herkes artık düzenlenmemiş bir sektöre sahip olamayacağımızın farkında” dedi.

“Bu konuda lider olduğumuz için mutluyuz. Uluslararası işbirliği olması gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü bu düzenlemeleri kendi başımıza yapmamamız önemli”

McGuinness daha önce ABD’yi kripto düzenlemeleri konusunda işbirliği yapmaya çağırdı.

Görüşmelerde bulunan bir yetkiliye göre NFT’ler, birden fazla kişinin bir parçası olabileceği bir yapıda yer almazsa, yasa kapsamından tamamen çıkarılacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner