Yükleniyor...

Avukata Göre Ripple’ın XRP Hakkında SEC’e Verdiği Cevabın Kendine Has Önemi Var

Ripple, SEC davasına resmi yanıtını açıkladığından bu yana 24 saatten biraz fazla zaman geçti.

ripple xrp sec

Ripple, SEC davasına resmi yanıtını açıkladığından bu yana 24 saatten biraz fazla zaman geçti. O zamandan beri Ripple’ın yerel kripto para birimi XRP, %60’ın üzerinde bir artış gösterdi ve yazı yazılırken yaklaşık 0,42 dolardan işlem görüyordu.

Ripple’ın yanıtını değerlendiren birçok hukuk uzmanı arasında, hukuki belgedeki en güçlü ve en dikkat çekici argümanları vurgulayan Avukat Jeremy Hogan da vardı. Hogan’a göre Ripple, suçlamaları reddetmek için bir dilekçe vermek yerine iddialara yanıt verdi, bu da Ripple’ın davayı hızla ilerletmek istediğinin kanıtladı. Hogan, “bu Ripple için iyi ve genel olarak XRP için iyi” ifadelerini kullandı.

Ona göre Ripple’ın en iyi hukuki argümanı, Ripple’ın Howey Testine doğrudan meydan okuduğu 13. paragrafta geliyor:

“XRP’nin, Kongre’nin SEC’e düzenleme yetkisi verdiği çeşitli araçlardan ve iş düzenlemelerinden kategorik olarak farklı olduğunu belirtiyor. Ripple’ın aksine bunların tümü, kâr vaadiyle başkalarının parasını kullanmak isteyenler tarafından tasarlanan planları içerir.”

Ripple, hiçbir zaman bir ICO’ya sahip olmadığını veya para toplamak için gelecekte token’lar teklif etmediğini ve XRP sahiplerinin büyük çoğunluğu ile hiçbir sözleşmesinin olmadığını iddia ederek bu ifadelerine ekleme yaptı.

Bu, SEC’e tek bir seçenek bırakacaktı; Düzenli XRP sahiplerinin bir şekilde Ripple ile bir yatırım sözleşmesi olduğunu iddia etmek, halihazırda sahip oldukları XRP’nin onlardan önce yüzlerce kişiye ait olabileceği halde.

Hogan, gerçekler ve kanıtlar doğrulanırsa, bu argümanın Ripple’ın SEC’in iddialarına karşı en güçlüsü olabileceğini söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x