Yükleniyor...

Avukatlar, Quadriga CEO’sunun Mezarının Açılmasını İstiyor

Kripto para borsası Quadriga CEO’su Gerald Cotten’in vefatından sonra, kullanıcılar soğuk cüzdanlarına ulaşamamış birçok insan mağdur konuma düşmüştü.

Quadriga

Kripto para borsası Quadriga CEO’su Gerald Cotten’in vefatından sonra, kullanıcılar soğuk cüzdanlarına ulaşamamış birçok insan mağdur konuma düşmüştü. İflas eden kripto firması kullanıcılarının avukatları, merhumun kimliğini ve ölüm sebebini doğrulama amacıyla mezarının açılmasını talep ediyor.  Avukatlar, CEO’nun ölümünü çevreleyen şüpheli koşulların açığa çıkmasını istiyor. Gerald Cotten, geçen yıl Hindistan’da, Crohn hastalığıyla ilgili komplikasyonlardan ötürü aniden hayatını kaybetmişti.  Ölümünden sonra, 137 milyon dolarlık para kayıplara karışmıştı çünkü dijital cüzdanlara erişim şifresi sadece Cotten’de bulunuyordu.

Quadriga Kapanmıştı

CEO’nun zamansız ölümü, o zamanlar 115 bin kullanıcısı olan borsanın kapatılmasına yol açmıştı. Çevrimiçi söylentilere göre Cotten, kendi sahte ölümünü yarattı ve paralarla beraber ortadan kayboldu. Bu olaydan sonra iflas işlemlerinde platformun kullanıcılarını temsil eden hukuk ekibi Kanada Kraliyet Atlı Polisi’ne bir talep mektubu gönderdi. Mektupta, merhumun mezardan çıkarılmasını “hem kimliğini hem de ölüm nedenini doğrulamak için” otopsi yapılması gerektiği dile getirildi. Avukatlara göre duruşmalar sırasında ortaya çıkan bilgilerin Cotten’ın gerçekten de ölmüş olup olmadığına dair soruların kesinliğinin elde edilmesini daha da vurguladı. Bu yılın başlarında, denetçi Ernst & Young tarafından yayınlanan bir raporda, Cotten’in Quadriga platformunda borsada işlem görmüş olabilecek takma adlar altında bazı hesaplar oluşturduğu tespit edildi. Cuma günü avukatı aracılığıyla gönderilen bir bildiride Cotten’in dul eşi “bu isteği öğrendiğinde kalbinin kırıldığını” söyledi.

Jennifer Robertson, kocasının ölümünden “kuşku duyulmaması gerektiğini” ifade etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner