Yükleniyor...

Avustralya Hazinesi, Kripto Vergi Düzenlemesi için Halka Danışıyor

Avustralya Hazinesi, kripto para birimlerinin kabul edilmesi halinde vergi dışında tutacak yasa tasarısı konusunda halka danışıyor.

Avustralya Hazinesi Kripto Vergi Duzenlemesi icin Halka Danisiyor

Avustralya Hazinesi, kripto para birimlerinin kabul edilmesi halinde vergi dışında tutacak yasa tasarısı konusunda halka danışıyor.

Kripto para birimlerini vergi dışında tutma hareketi, El Salvador’un Bitcoin‘i (BTC) yasal para birimi olarak benimsemesinin bir sonucu ve diğer ülkelere de rol modeli oluyor. Avustralya, yeni düzenleme aracılığıyla, kripto para birimlerinin vergilendirilmesiyle ilgili olası belirsizlikleri en aza indirmeyi planlıyor.

Avustralya, Kripto Paraları Vergi Dışında Tutmayı Düşünüyor

avustralya

Avustralya Hazinesi Müsteşarı Stephen Jones, Avustralya hükümetinin kripto varlıklarını vergi amaçlı bir yabancı para birimi olarak değerlendirilmesini engelleme niyetinin altını çizdi. Bununla birlikte, mevzuatın, yatırım olarak tutulan kripto para üzerindeki sermaye kazancı vergilerinin tahsilatı üzerinde hiçbir etkisi olmayacağı belirtiliyor.

Kamuoyuna, önerilen mevzuatla ilgili görüşlerini paylaşmaları için 6 Eylül ve 30 Eylül tarihleri ​​arasında 25 günlük bir süre verildi.

İlgili kanun hükümet tarafından onay alırsa, Mal ve Hizmet Vergisi (GST) Yasasında mevcut dijital para birimi tanımının değiştirilecek ve kripto varlıkları etkin bir şekilde yabancı para birimi tanımından hariç tutulacak. Avustralya’da satılan veya tüketilen mallar, hizmetler ve öğelere uygulanan geniş tabanlı bir vergi olan GST’de değişiklikler yapılacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner