Anasayfa Kripto Para Haberleri Avustralya, Kripto Para Kullanıcılarını Vergiye Tabii Tutacak

Avustralya, Kripto Para Kullanıcılarını Vergiye Tabii Tutacak

ABONE OL:google-news

Mart 2020 tarihinde (ABD’deki Gelir İdaresi’ne (IRS) benzer şekilde) Avustralya’da vergi idaresinden sorumlu kuruluş olan Avustralya Vergi Dairesi (ATO), en büyük kripto para vergisi savaşını başlatma sürecine girdi. ATO 350 bin Avustralyalıya, kripto para vergileri ile ilgili uyarı tebligatları göndermeyi planlıyordu.

Bu tebligatlar, vergi mükelleflerine kripto para birimi ile ilgili vergi raporlaması konusunda eğitim vermeyi amaçlamaktadır. Tebligatları alan kişiler, geçerli vergileri ödemek durumunda olacaklardır. Bu tebligatlar, yaklaşık 10 bin ABD vergi mükellefinin aldığı, IRS 6174 ve 6174-A tebligatlarına benzemektedir.

İlginç bir şekilde ATO tebligatları, kripto para varlıklarının boyutuna bakılmaksızın, çok sayıda kripto para kullanıcısını hedefliyor gibi görünüyor. Genel olarak IRS gibi vergi yetkilileri -maliyeti kurtarmak için- yüksek meblağlardaki davalara odaklanma eğilimindedir.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Kaynakforbes
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Şimdilerde hukuk eğitimi görmekle beraber, çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir kripto para birimi alanında çeviri ve haberler üzerine uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

916BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,357TakipçilerTakip Et
567AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar