Yükleniyor...

Avustralya, Kripto Para Kullanıcılarını Vergiye Tabii Tutacak

Mart 2020 tarihinde (ABD'deki Gelir İdaresi'ne (IRS) benzer şekilde) Avustralya'da vergi idaresinden sorumlu kuruluş olan Avustralya Vergi Dairesi (ATO), en büyük kripto para vergisi savaşını başlatma sürecine girdi.

vergi

Mart 2020 tarihinde (ABD’deki Gelir İdaresi’ne (IRS) benzer şekilde) Avustralya’da vergi idaresinden sorumlu kuruluş olan Avustralya Vergi Dairesi (ATO), en büyük kripto para vergisi savaşını başlatma sürecine girdi. ATO 350 bin Avustralyalıya, kripto para vergileri ile ilgili uyarı tebligatları göndermeyi planlıyordu.

Bu tebligatlar, vergi mükelleflerine kripto para birimi ile ilgili vergi raporlaması konusunda eğitim vermeyi amaçlamaktadır. Tebligatları alan kişiler, geçerli vergileri ödemek durumunda olacaklardır. Bu tebligatlar, yaklaşık 10 bin ABD vergi mükellefinin aldığı, IRS 6174 ve 6174-A tebligatlarına benzemektedir.

İlginç bir şekilde ATO tebligatları, kripto para varlıklarının boyutuna bakılmaksızın, çok sayıda kripto para kullanıcısını hedefliyor gibi görünüyor. Genel olarak IRS gibi vergi yetkilileri -maliyeti kurtarmak için- yüksek meblağlardaki davalara odaklanma eğilimindedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner