Yükleniyor...

Avustralya, Kripto Para Kullanıcılarını Vergiye Tabii Tutacak

Mart 2020 tarihinde (ABD'deki Gelir İdaresi'ne (IRS) benzer şekilde) Avustralya'da vergi idaresinden sorumlu kuruluş olan Avustralya Vergi Dairesi (ATO), en büyük kripto para vergisi savaşını başlatma sürecine girdi.

vergi

Mart 2020 tarihinde (ABD’deki Gelir İdaresi’ne (IRS) benzer şekilde) Avustralya’da vergi idaresinden sorumlu kuruluş olan Avustralya Vergi Dairesi (ATO), en büyük kripto para vergisi savaşını başlatma sürecine girdi. ATO 350 bin Avustralyalıya, kripto para vergileri ile ilgili uyarı tebligatları göndermeyi planlıyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bu tebligatlar, vergi mükelleflerine kripto para birimi ile ilgili vergi raporlaması konusunda eğitim vermeyi amaçlamaktadır. Tebligatları alan kişiler, geçerli vergileri ödemek durumunda olacaklardır. Bu tebligatlar, yaklaşık 10 bin ABD vergi mükellefinin aldığı, IRS 6174 ve 6174-A tebligatlarına benzemektedir.

İlginç bir şekilde ATO tebligatları, kripto para varlıklarının boyutuna bakılmaksızın, çok sayıda kripto para kullanıcısını hedefliyor gibi görünüyor. Genel olarak IRS gibi vergi yetkilileri -maliyeti kurtarmak için- yüksek meblağlardaki davalara odaklanma eğilimindedir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x