Yükleniyor...

Ethereum’da (ETH) Tehlike Çanları Çalıyor

Ünlü bir kripto para trader'ı birkaç gün veya hafta içerisinde, Ethereum'un (ETH) önemli ölçüde düşmesine neden olabilecek teknik bir faktörün mevcut olduğuna dikkat çekiyor.

ethereum analiz

Ünlü bir kripto para trader’ı birkaç gün veya hafta içerisinde, Ethereum’un (ETH) önemli ölçüde düşmesine neden olabilecek teknik bir faktörün mevcut olduğuna dikkat çekiyor. Ethereum başta olmak üzere kripto para piyasası, geçen hafta görülen düşüşten sonra net bir eğilim ortaya koyamadı.

ETH şu anda 220 dolarlık bölgede dolaşıyor ve önemli destek seviyesi 220 dolar seviyesinin hemen altında yer alıyor.

Alıcılar bu seviyeyi savunmayı devam edemezse, ETH 198 ve 200 dolar arasında bir seviyeye kadar direnç gösterebilecek güce sahip değil. Popüler trader yaptığı açıklamada, Ethereum için yükseliş tezinin şu an için görülen zayıf fiyat hareketlerinden dolayı çok mümkün olmadığını iddia ediyor.

Geçtiğimiz hafta fiyatı 242 dolar seviyesine kadar yükselen ETH fiyatı bir nebze de olsa ivme kazansa da, o seviyede önemli bir direnç ile karşı karşıya kaldı ve tutunamayarak tekrardan 220 dolara kadar geriledi. Bu seviyeden reddedilmesi, Bitcoin’den düşük performans göstermesine ve ticaret aralığının seviye olarak gerilemesine sebep oldu.

Ethereum’da yaşanacak olan kırılmanın hangi yöne doğru olacağı ilerleyen günlerde netlik kazanacaktır.

Ethereum (ETH) yazım itibari ile 225 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner