Yükleniyor...

Bir “Bitcoin Safiye” Skandalı Daha!

Aydın'da “Bitcoin Safiye” skandalına benzer bir skandal daha yaşandı.

bir bitcoin safiye skandalı daha aydın bitcoin

Aydın’da “Bitcoin Safiye” skandalına benzer bir skandal daha yaşandı. İddialara göre M.C. olarak belirtilen kişi, Bitcoin ve benzeri kripto para birimlerine yatırım yaparak para kazanma vaadiyle insanlardan para topladı. Habere göre ilk etapta yatırım yapıp kâr paylarını insanlara dağıtan M.C., bu döngüyü 3-4 kere tekrarladıktan sonra ana parayla birlikte kayıplara karıştı. Dolandırıldıklarını anlayan mağdurlar, Aydın İl Emniyet Müdürlüğü’ne giderek şikayetçi oldu.

Aydın’da kripto para birimi Bitcoin’e yatırım yaparak para kazandırmak vaadiyle insanları kandıran M.C.’nin kayıplara karıştığı ifade edildi. Aydın Kulis adlı web sitesinde yer alan habere göre; Aydın’da 5 kişiyi toplamda 260 bin lira kadar dolandırdığı ileri sürülen isim hakkında şikayetçi olundu. M.C.’nin başka şehirlerde de aynı tarz olaylara karıştığı belirtildi.

Sadece Aydın Değil

M.C.’nin sadece Aydın’da değil aynı zamanda İzmir ve Gebze’de de benzer şekilde insanları dolandırdığı öne sürüldü. İl Emniyet Müdürlüğü, M.C.’yi bulmak için çalışma başlattı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner