Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Direnç Artıyor: 7100 Dolar Seviyesine mi Gidiliyor?

Bitcoin, 9.

btc halving ve korelasyon

Bitcoin, 9.000 doların altındaki bölgede seyrededursun; uzun süredir devam eden yana ticaretini daha da artırdı. Yine de fiyatı yukarı yönlü bir momentum elde edemediği için, hala zayıflık belirtileri gösteriyor.

Bu zayıflık, kripto para biriminde kuvvetli bir alım baskısı olmazsa, hızlı bir şekilde 7,100 dolar seviyelerine düşülebileceğini gösteriyor.

Kripto para satıcılarının daha önceki bir destek seviyesini dirence çevirmeye başlamasıyla  bu durum ortaya çıktı ve kısa vadeli zayıflıklara işaret ediyor. Kripto para birimi şu anda 9.000 ila 10.000 dolar arasında bir işlem aralığında olduğundan, Bitcoin’in cansız fiyat hareketi yükselmeye izin vermiyor.

Bu konsolidasyon aşamasının, BTC’nin büyük bir hareket yapmadan önce “kıvrılma”sı güçlü bir olasılıktır.

Bir teknik gösterge lider kripto para biriminin 7.100 dolara gidebileceğini gösterdiğinden, bir sonraki hareketin ayıları destekleyebileceği görülüyor.

Yine de aynı gösterge, bir kırılmanın da 13.000 dolara götüren, önemli bir ivme için katalizör etkisi yaratabileceğini de göstermektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner