Yükleniyor...

Avustralya Mali Hizmetler Bakanı, Kripto Paralara Sıcak Bakıyor

Avustralya Mali Hizmetler Bakanı Stephen Jones, ülkesindeki kripto düzenlemeleri hakkında yorumlarda bulundu.

Avustralya Mali Hizmetler Bakani Kripto Paralara Sicak Bakiyor

Avustralya Mali Hizmetler Bakanı Stephen Jones, ülkesindeki kripto düzenlemeleri hakkında yorumlarda bulundu.

Kripto para piyasasının yükselişe geçmesi, ülkelerin bu sektördeki hamlelerini de merak konusu haline getirdi. Son zamanlarda giderek artan kripto para benimsenmesi ve blockchain girişimleri, küresellerin tavrını da ortaya koydu. Birçok ülke, gelişen teknolojiden geri kalmamak için yoğun mesai harcıyor. Son olarak, Avustralya Mali Hizmetler Bakanı Stephen Jones, ülkesindeki kripto para düzenlemelerine yönelik açıklamalarda bulundu.

Avustralya Mali Hizmetler Bakanı, Ülkesinin Kripto Para Yaklaşımını Belli Etti

Sydney Morning Herald‘a konuşan Mali Hizmetler Bakanı Stephen Jones, ülkesindeki kripto para düzenlemelerine ve kendi düşüncelerine yönelik açıklamalar yaptı.

Avustralya Mali Hizmetler Bakani Ulkesinin Kripto Para Yaklasimini Belli Etti
Avustralya Mali Hizmetler Bakanı Stephen Jones

Jones, hükümetin yakında başlatacağı bir danışma süreciyle birlikte kripto varlıklarını düzenleyeceğini doğruladı. Bakan, özünde finansal bir ürün olduğunu düşündüğü kripto paraların düzenlemelerden olumsuz etkilenmeyeceğini savundu.

Jones, ördek tanımını kullanarak kripto paraların başlangıçtan bu yana ilerleyişinin finansal bir araç olarak görülmesi gerektiğini belirtti. Jones, diğer madeni paraların spekülasyon ve yatırım amacıyla bir değer deposu olarak kullanıldığına değindi. Bu durumu gerekçe gösteren Jones, kripto paralara da finansal ürün olarak yaklaşmak için iyi bir argümanların olduğunu belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner