Yükleniyor...

Brezilya ve Arjantin Ortak Para Birimine Hazırlanıyor: Gözler Bitcoin’de

Brezilya ve Arjantin, ikili ticarette dolar bağlılığından kurtulmak için yeni para birimi arayışında.

Brezilya ve Arjantin Ortak Para Birimine Hazirlaniyor Gozler Bitcoinde

Brezilya ve Arjantin, ikili ticarette dolar bağlılığından kurtulmak için yeni para birimi arayışında.

Küresel jeopolitiğin değişen dinamikleri ve ABD’nin artan borcunun ortasında, dünyanın dört bir yanındaki ülkeler ticareti gerçekleştirmek için USD dışında alternatif bir para birimi arıyor. Uzmanlar Bitcoin’in uzun vadede doğru çözüm olduğunu söylüyor.

Brezilya ve Arjantin, Ortak Para Birimi için Hazırlık Yapıyor

Brezilya ve Arjantin ortak bir para birimi üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Bu hafta Buenos Aires Zirvesi sırasında, Güney Amerika’nın en büyük iki ekonomisi daha ileri planları tartışacak.

Ayrıntılara göre, iki ülke arasındaki ticareti ve güveni artırmak ve dolara olan bağımlılığı azaltmak için yeni para biriminin kullanılmasına odaklanılacak. Financial Times’a konuşan Arjantin Ekonomi Bakanı Sergio Massa şunları söyledi:

“Mali konulardan ekonominin büyüklüğüne ve merkez bankalarının rolüne kadar her şeyi içeren ortak bir para birimi için gerekli parametreleri incelemeye başlama kararı alınacak. Ticaret entegrasyonu için mekanizmalar üzerinde çalışılacak. Yanlış beklentiler yaratmak istemiyorum. Bu Latin Amerika’nın kat etmesi gereken uzun bir yolun ilk adımıdır.”

Artan küresel borç ve düşen ekonomik çıktı karşısında dünya çapındaki kullanıcılar itibari para biriminden kurtulmaya çalışırken Bitcoin bir kez daha büyük ilgi görüyor. Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Bitcoin’e geçmenin doğru seçenek olabileceğini öne sürdü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner