Yükleniyor...

Analistler Hemfikir: Bitcoin (BTC) Boğa Tuzağında!

Bitcoin (BTC) ve altcoin'lerin yükseliş dönemi, birkaç popüler analist tarafından boğa tuzağı olarak değerlendirildi.

Analistler Hemfikir Bitcoin BTC Boga Tuzaginda

Bitcoin (BTC) ve altcoin’lerin yükseliş dönemi, birkaç popüler analist tarafından boğa tuzağı olarak değerlendirildi.

Yeni yılın ilk gününden itibaren Bitcoin, güçlü yükseliş mumlarıyla birlikte piyasaları da canlandırıyor. Özellikle son bir haftada, altcoin’ler tarafında yaşanan yükseliş boğa beklentilerini de artırdı. Aptos, 3-4 dolar seviyelerinden başladığı yükselişi sonucunda yeni en yüksek zirve noktasına ulaşmayı başardı. Bu yükseliş dalgası, kripto sektöründeki birkaç popüler analist tarafından boğa tuzağı olarak değerlendirildi. Analistlere göre, yükselişler olası bir boğa başlangıcına işaret etmiyor.

Analistler, Bitcoin (BTC) Yükselişini Boğa Tuzağı Olarak Görüyor

Bitcoin (BTC) tarafında, 14 gün art arda fiyat yükselişleri ve 18 haftanın zirvesine çıkma eğilimi dikkat çekti. Özellikle küresel ekonominin de yükselişi tetiklemesi, kripto sektöründe bir boğa havası oluşturdu.

BTC fiyatındaki yükseliş, altcoin’leri de cesaretlendirmeyi başardı. Neredeyse tüm altcoin’ler, dip bölgelerinden yüzde 75’e yakın bir yükseliş gerçekleştirdiler.

Avustralya merkezli FinTech firması Finder’da kripto para analisti olan James Edwards, tüm kripto sektöründeki yükselişi boğa tuzağı olarak yorumladı. Edwards, yatırımcıları yükseliş dalgasının kısa ömürlü olabileceği konusunda uyardı.

Ayrıca Twitter’da 700 binden fazla kişiye hitap eden analist Crypto Capo, BTC tarafındaki yükselişin şimdiye kadar gördüğü en büyük boğa tuzağı olduğunu dile getirdi. Capo, manipülasyonlarla yükselen kripto piyasasında yükselişin pek de kalıcı olmayacağını aktardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner