Yükleniyor...

Aptos (APT) Çılgınlığı! Daha Ne Kadar Yükselecek?

Aptos (APT), yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) gerçekleştirerek 13 dolar seviyesine yükseldi.

Aptos APT Cilginligi Daha Ne Kadar Yukselecek

Aptos (APT), yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) gerçekleştirerek 13 dolar seviyesine yükseldi.

Ethereum ölçeklendirme ve akıllı sözleşmeler platformu Aptos, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru piyasa çıkarak yoğun ilgi gördü. 250 milyon dolardan fazla bir yatırım alan proje, önceliğini ekosistem oluşturmaya verdi. Kripto ayı piyasasının durgunluğunu fırsat olarak kullanan Aptos, token kilit açılımı ve ağ geliştirmelerini sağlıklı bir şekilde yürütmeye çalıştı. Bu süreçte, 22 gün önce 3 dolar seviyesine kadar gerileyen APT fiyatı, yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak 13 dolara yükseldi.

Aptos (APT) Neden Yükseliyor? APT Coin Yorumu

Aptos (APT), piyasaya çıktığı günden bu yana sürekli olarak ekosistem geliştirmelerine mesai harcadı. Popüler kripto projesi, blockchain geliştirmeleri, NFT’ler, DApp’ler, akıllı sözleşmeler ve Web3 üzerinde çalışmalarını sürdürdü. Ethereum ölçeklendirme ve Katman-1 platformu, çalışmalarının meyvesini toplamaya başladı.

Solana (SOL), piyasaya çıktığında geniş bir kripto kitlesi tarafından benimsenmişti. Neredeyse tüm kripto sektörü, Solana için Ethereum katili tabirini kullandı. Diğer taraftan Aptos da tıpkı Solana gibi hızlı bir genişleme ve büyüme yaşıyor. Yeni Solana katili ve öncü kripto para olarak tabir edilen Aptos, çok kısa sürede kendisine has bir topluluk da oluşturmayı başardı.

Sağlam adımlar atan proje, bu hamlelerin meyvesini APT fiyatında yaşanan ATH ile topladı. Arkasında güçlü bir topluluk olan ve ekosistemini günden güne geliştiren projenin uzun vadede de önemli yerlerde olma potansiyeli bulunuyor.

Aptos (APT) Grafik Analizi, APT Ne Kadar Yükselecek?

Akıllı sözleşmeler ve Katman-1 projesi Aptos (APT), yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) oluşturarak dikkatleri üzerine çekti. Son birkaç gündür en popüler kripto para birimi haline gelen APT, 13 dolara kadar yükselmeyi başardı.

Aptos (APT) Grafik Analizi

APT tarafında büyük bir ralli yaşanıyor. Fiyat yeni bir ATH yaparak 13 dolar seviyesine çıkmayı başardı. Önünde herhangi bir engel bulunmayan APT, hızlı yükselişini henüz düzeltmeyle tamamlamadı. Bu noktada, peş peşe dikey mumlarla yükselen grafik için bir noktadan sonra düşüş beklenebilir.

Aptos, sosyal medya metriklerinde de ön plana çıktı. Popüler proje, sosyal medya üzerine en çok konuşulan kripto paralardan birisi oldu. Bu durum, yükselişin desteklenmesi anlamına da gelebilir. Ancak yükselen bir kripto para birimi çok konuşuluyorsa, bir yerde düzeltmeye maruz kalabiliyor.

Apt, ATH seviyesi olan 13 doları mevcut direnç noktası haline getirdi. Bu direnç noktasının kırılması, saatlik mumlarda güçlü ve hızlı yükselişler görmemize yol açabilir. 13 doları aşan APT, yeni bir ATH noktası olarak 14 doları hedefleyebilir.

Diğer taraftan şişen fiyat ve düzeltme yaşamama durumları, APT için destek noktalarına bir geri çekilmeyi de masaya koyuyor. APT, olası bir düzeltme yapması halinde 11 ve 10.32 dolar seviyesindeki destek noktalarını ziyaret edebilir. APT, 10 dolar civarına kadar düşüş yaşasa da 3 dolardan gelen yükselen trend nedeniyle işler olumsuz havaya bürünmeyecektir. Ancak 10 dolar seviyesinin de altına sarkarsa, 8.25 dolardaki destek noktası önem teşkil ediyor. Bu noktanın da kırılması büyük destek noktası olan 7 doları ön plana çıkarıyor.

Aptos (APT) Piyasa Değeri ve APT Token Arzı

Katman-1 projesi Aptos (APT), hızlı yükseliş yaşaması nedeniyle şişmiş bir piyasa koşullarına sahip. Ayrıca APT, yüzde 85’i kilitli olan token arzıyla da tam anlamıyla bir gizemli kutu haline geldi.

Piyasa değeri 2 milyar dolara kadar yükselen Aptos, piyasa değerine göre sıralamada en iyi 30 kripto para birimi arasına girdi. APT, düzenli token kilit açılımları yapan ve dolaşım arzını sürekli olarak artıran bir kripto para birimi olarak öne çıkıyor.

Aptos (APT) son durum

Toplam 1 milyar adet arza sahip olan Aptos, 159 milyona yakın bir dolaşım arzıyla işlem görüyor. Kalan diğer token miktarı, belirli tarihlerde açılmak üzere kilitli duruyor. Bu kilitli token’ların miktarı yüzde 85’e yakın bir durumda. Ayrıca kilitli token’ların toplam değeri de 10.8 milyar dolar seviyesinde.

Ayrıca Aptos rallisinin son durumu, APT güncel fiyatı şu şekilde;

aptos

Aptos (APT)

8.02 $

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner