Yükleniyor...

BAE Devlet Bakanı, Kripto Para Konusunda İyimser

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dış Ticaret Bakanı Thani Al-Zeyoudi, kripto paranın BAE'nin küresel ticaretinde önemli bir rol oynayacağını belirtti.

BAE Devlet Bakani Kripto Para Konusunda Iyimser

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dış Ticaret Bakanı Thani Al-Zeyoudi, kripto paranın BAE’nin küresel ticaretinde önemli bir rol oynayacağını belirtti.

Kripto para birimlerinin yükselen değeri ve artan benimsenme oranı, birçok ülkenin radarına girmiş durumda. Küresel çapta popülerliği giderek artan kripto paralar, ülkelerin CBDC ve stablecoin tarafında da hamle yapmalarına etki etti. Davos 2023‘e katılan BAE Dış Ticaret Bakanı Thani Al-Zeyoudi, ülkesinin dış ticaretine ve politikalarına yönelik açıklamalarda bulundu. Al-Zeyoudi, kripto paraların BAE için potansiyel barındırdığını belirtti.

BAE Devlet Bakanı: Kripto Para Önemli Bir Rol Oynayacak

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dış Ticaret Bakanı Thani Al-Zeyoudi, ileriye dönük bakıldığında kripto paranın ülkesinin ticaret akışına önemli bir katkı sağlayacağını belirtti.

Al-Zeyoudi, BAE’nin kripto düzenleyici bir rejim üzerinde çalıştığını ve ülkeyi kripto dostu politikalara sahip bir merkez haline getirmeyi amaçladıklarını aktardı.

BAE Devlet Bakani Kripto Para Onemli Bir Rol Oynayacak

Konuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan bakan, “İhtiyaç duyulan doğru yönetişimi ve hukuk sistemini birlikte inşa etmek amacıyla bazı şirketleri ülkeye çekmeye başladık.” dedi.

Ayrıca kripto endüstrisindeki kötü aktörlere değinen Al-Zeyoudi, şunları söyledi;

“Onları her yerde göreceksiniz. Bahamalar’da göreceksiniz, New York’ta göreceksiniz, Londra’da göreceksiniz ve hükümetler olarak yapmamız gereken şey, sektörle de birlikte çalışarak birileri yanlış bir şey yaptığında bir yerden diğerine geçememesini sağlamaktır”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner