Yükleniyor...

Binance’in SWIFT Hizmetine Kısıtlama Getirildi

Kripto para borsası Binance'in SWIFT bankacılık ortağı, kripto sektörüne azalan ilgisi nedeniyle kullanıcı işlemlerine kısıtlama getirdi.

binance 5

Kripto para borsası Binance’in SWIFT bankacılık ortağı, kripto sektörüne azalan ilgisi nedeniyle kullanıcı işlemlerine kısıtlama getirdi.

Bu karar, Federal Mevduat Sigorta Kurumu‘nun kripto varlık riskleri konusunda uyarıda bulunmasının ardından alındı. FDIC 5 Ocak’ta yaptığı açıklamada, bankacılık kuruluşlarının belirli bir sınıf veya türdeki müşterilere bankacılık hizmetleri sunması yasaklanmamış veya engellenmemiş olsa da, kripto varlıkla ilgili faaliyetlerde yoğunlaşan veya kripto varlık sektörüne yoğunlaşmış riskleri olan iş modellerinin önemli güvenlik ve sağlamlık endişeleri yarattığını söyledi.

Binance’in İş Ortağı Kullanıcı İşlemlerini Kısıtladı

Binance, ortağı Signature Bank‘ın kripto sektörüne olan ilgisini azalttığı için yalnızca 100 bin dolardan fazla kullanıcı işlemlerini gerçekleştireceğini söyledi.

Başka bir SWIFT ortağıyla sorun olmadığını belirten Binance yaptığı açıklamada şunlara yer verdi:

SWIFT bankacılık ortağımızın bu yeni kararı, tüm Binance müşterilerimiz için geçerlidir. Alternatif bir çözüm bulana kadar, 1 Şubat 2023’ten sonra banka hesabınızı USD ile SWIFT üzerinden 100.000 USD’den daha düşük kripto para satın almak ya da satmak için kullanamayabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner