Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Avustralya Merkez Bankası: "Bitcoin (BTC) Gerçek Para Değil ve Finansal İstikrar İçin Risk Oluşturmuyor"

Avustralya Merkez Bankası: “Bitcoin (BTC) Gerçek Para Değil ve Finansal İstikrar İçin Risk Oluşturmuyor”

ABONE OL:google-news

Avustralya Merkez Bankası, Temsilciler Meclisi Ekonomi Komitesinin toplantısında Bitcoin’e (BTC) dışlayıcı bir tavır gösterdi.

Australian Financial Review’un raporuna göre Avustralya Merkez Bankası finansal sistemler yöneticisi Michelle Bullock, Bitcoin üzerinden çok fazla yaygara çevrildiğini söyledi.

Verdiği cevap Avustralya Liberal Parti üyesi Julian Simmonds’un merkez bankası yöneticisine Bitcoin ve diğer kripto paraların finansal risk içerip içermediği ile alakalıydı. Bullock, şunları söyledi:

“Bitcoin ödeme aracı değil ve gerçek para değil. Bitcoin’in menkul kıymet olarak kullanımı konusunda çok fazla yaygara dönüyor.”

Bullock, Bitcoin’deki fiyat dalgalanmalarının piyasayı etkilemeyeceğini söylemişti. Aynı görüş Avustralya Merkez Bankası Başkanı Philip Lowe tarafından da öne sürülmüştü:

“Bitcoin yatırımcılar için bir risk ama ülkedeki finansal istikrar için risk oluşturmuyor.”

Bullock sorunların stablecoin regülasyonları çalışmalarından dolayı çıktığını açıkladı. Bullock açıklamalarına Facebook’un Diem (eski ismiyle Libra) projesini hayata geçirildiğini ve bu konu hakkında çok fazla açıklama olduğundan bahsetti. Bullock açıklamalarına regülasyonlar alanında diğer düzenleyicilerle görüştüklerini açıkladı. Bullock şöyle bir uyarıda bulundu:

“Kripto paralara bir şey olmadığı sürece düzenleyiciler mutlu olur.”

Avustralya Merkez Bankası’nın Bitcoin hakkındaki açıklaması üzerinde ne düşünüyorsunuz?

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakCoindesk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar