Yükleniyor...

Avustralyalı Bankalar, Kripto Varlık Platformlarıyla İş Yapmaktan Kaçınmaya Devam Ediyor

Yayınlanan bir habere göre, Avustralya'nın en önemli bankalarından ikisi (National Australia Bank ve Westpac) ülkedeki kripto varlık sağlayıcılarıyla iş yapmayı reddederek rekabeti bastırdıkları yönündeki eleştirilere yanıt verdi.

nab kripto

Yayınlanan bir habere göre, Avustralya’nın en önemli bankalarından ikisi (National Australia Bank ve Westpac) ülkedeki kripto varlık sağlayıcılarıyla iş yapmayı reddederek rekabeti bastırdıkları yönündeki eleştirilere yanıt verdi.

National Australia Bank (NAB) CEO’su Ross McEwan, bir meclis oturumunda bankaların resmi politikaları olmamasına rağmen, hizmet etmemeyi tercih ettiklerini ve bunu yalnızca risk yönetimi yapabilecekleri ve kar edebilecekleri takdirde gerçekleştireceklerini ifade etti:

“Rezerv bankası ve düzenleyicilerle birlikte kripto para biriminin nereye gittiğine bakmamız gerekiyor. Ve bankanın içindeki kripto para sağlayıcılarıyla uğraşmanın riski nedir? Bunlara bakmak gerek.”

Bankaların kriptolarla alakalı işletmelerden arındırılması, ülkenin mevcut kripto düzenleyici altyapısını yeniden değerlendirmeyi amaçlayan Avustralya Teknoloji ve Finans Merkezi olarak Avustralya Senatosu Seçme Komitesi tarafından incelenen merkezi bir konudur. Daha önce debanking ile ilgili olarak Forkast.News’e açıklamada bulunan Piper Alderman’ın ortağı Michael Bacina, Avustralya’daki bankaların “inanılmaz derecede güçlü bir konuma” taşındığını söyledi.

Öte yandan devam eden bu duruşmalar arasında Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu, yatırımcılara lisanssız kuruluşlar aracılığıyla kripto varlık finansal ürünlerine yatırım yapmamaları konusunda bir uyarı yayınladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner