Yükleniyor...

Avustralyalı Fintech Devi Kripto Para Alım Satım Hizmeti Başlatacak

Avustralyalı BNPL şirketi Zip Co'nun Amerikalı ve Avustralyalı kullanıcılarına kripto para alım satım hizmetleri başlatacağı bildiriliyor.

avustralyali fintech devi kripto para alim satim hizmeti baslatacak

Avustralyalı BNPL şirketi Zip Co’nun Amerikalı ve Avustralyalı kullanıcılarına kripto para alım satım hizmetleri başlatacağı bildiriliyor.

Şimdi al-sonra öde şirketi Zip Co, önümüzdeki yıl içinde ABD ve Avustralya’da kripto para alım satım hizmetleri başlatma planlarını açıkladı. Hangi varlıkların destekleneceği ise henüz belli değil.

Zip Kripto Para Piyasasına Giriyor

Bir Reuters haberine göre, Avustralyalı finansal teknoloji şirketi Zip Co, Amerikalı ve Avustralyalı müşterilerine kripto para birimlerinde alım satım yapma fırsatı sunmak istiyor. Şirket ayrıca, hizmeti önümüzdeki 12 ay içinde başlatacağını duyurdu. Zip Co’nun kurucu ortağı Peter Gray kararı şöyle açıkladı:

“Genç nesil müşterilerimizin kendileriyle alakalı ek ürün ve hizmetler aradıklarını biliyoruz.”

Üst düzey yönetici, yerel bir Zip dijital cüzdan kullanımı yoluyla kripto para birimleri alım satımı için artan bir talep olduğuna dikkat çekti. Avustralyalı yetişkinlerin yaklaşık %30’unun şimdi al-sonra öde (BNPL) hesabına sahip olduğunu ve bu nedenle firmanın yakında daha geniş bir kripto para hizmeti yelpazesi sunacağını hatırlattı.

Öte yandan ABD vatandaşları, BNPL seçeneklerine daha fazla talep gösteriyor ve bu da Zip Co’nun ürünü önce Amerika’da piyasaya sürebileceğini ve ardından Avustralya’ya taşınabileceğini gösteriyor. Fintech devi, bunu hisse senedi alım satımı ile de test etmeyi planlıyor. Bununla birlikte şirket, henüz hangi hizmeti etkinleştireceğine karar vermiş değil.

Avustralyalıların Büyük Bölümü Kripto Paraları Duymuş

Yakın zamanda yapılan bir araştırma, yerel halkın yaklaşık %20’sinin dijital varlıklara sahip olduğunu ortaya koydu. Üstelik araştırma Avustralyalıların %90’ından fazlasının en az bir dijital varlığı duyduğunu ortaya koyuyor. Beklendiği gibi, Bitcoin bu istatistiklerde tartışmasız lider ve %89 ile piyasa farkındalığına öncülük ediyor. Ethereum ise %23.5 ile ikinci sırada yer aldı.

Lider kripto para biriminin popülaritesi erkekler ve kadınlar arasında eşit seyretti. Bununla birlikte, erkek yetişkinlerin “Ethereum, EOS ve Litecoin gibi diğer kripto para birimlerini duyma olasılığı 3 kat daha fazla” olarak belirlendi.

Ankete göre genç nesiller, özellikle 18-24 yaşındakiler, %14.4 ile “DeFi token’ları farkındalığı en yüksek kesim” olarak öne çıktı. Bu konudaki genel rakam ise yaklaşık %7.8 olarak belirlendi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner