Yükleniyor...

Balinalar, Son 3 Hafta İçerisinde 3 Milyar Doların Üzerinde Bitcoin (BTC) Biriktirdi

Bitcoin (BTC) balinaları, varlık 30 bin dolar seviyesine yakın olduğu son üç hafta içerisinde 3 milyar doların üzerinde Bitcoin biriktirdi.

balina 1

Bitcoin (BTC) balinaları, varlık 30 bin dolar seviyesine yakın olduğu son üç hafta içerisinde 3 milyar doların üzerinde Bitcoin biriktirdi.

Analist Will Clemente, Glassnode’un verilerine dayanarak balinaların son üç hafta içerisinde 96.044 BTC aldıklarını ortaya koydu.

Glassnode’un “The Week On-Chain” raporundan elde edilen veriler, ticaret platformlarındaki Bitcoin rezervlerinin, piyasa aşağı doğru hareket ederken bile istikrarlı bir şekilde düştüğünü gösterdi. Her ay ortalama 36.000 BTC borsalardan ayrılıyor.

Firmaya göre büyük yatırımcılar, fonlarını satmaya hazır olacakları borsalarda bırakmak yerine güvenli soğuk cüzdan deposuna taşıdıkça, kripto para borsalarında tutulan BTC miktarı giderek düşüyor.

Raporun bulguları, balinaların biriktirdiğini gösteren diğer ölçümlerle tutarlı bir düzlemde yer alıyor. Clemente’e göre balinalar biriktirmeye devam ederken, diğer yatırımcılar ise piyasanın aşağıya doğru hareket etmeye devam edeceğinden ötürü çekiniyor.

Bitcoin biriktiren kuruluşların sayısı 190.000’den 250.000’e çıkmış durumda. Verilere göre bu birikime balinaların öncülük ettiği düşünülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner