Yükleniyor...

Avustralyalı Market Zinciri, Kripto Para Birimlerini Kabul Etmeye Başlayacak

Avustralyalı market devi On The Run (OTR), Avustralya'da kripto para birimlerini kabul etmeye başlayan en büyük fiziksel mağaza oldu.

otr kripto

Avustralyalı market devi On The Run (OTR), Avustralya’da kripto para birimlerini kabul etmeye başlayan en büyük fiziksel mağaza oldu.

The Australian tarafından hazırlanan bir habere göre, büyük bir market zinciri olan On The Run (OTR), yakında Güney Avustralya’daki tüm şubelerinde Bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle yapılan ödemeler için destek sağlayacak. Müşteriler, yakında hem kırsal hem de metropol konumları içeren eyalette bulunan 170 servis istasyonunda yakıt için ödeme yapabilecekler. OTR ayrıca Victoria’da birkaç yer açtı, ancak orada kripto ödemelerinin mevcut olup olmayacağı belli değil.

Subway ve Oporto gibi OTR satış noktalarının yanında faaliyet gösteren diğer markalar da yeni ödeme yöntemini etkinleştirebilecek ve böylece müşterilerin bir dizi kripto para birimiyle yiyecek ve içecek satın almalarına olanak tanıyacak. Hareketin Avustralya’da kripto para biriminin benimsenmesini daha da hızlandırması bekleniyor.

Finder tarafından yayınlanan yakın tarihli bir ankete göre, Avustralyalıların yaklaşık %18’i kripto para birimine sahip. Ülke, dünyadaki en yüksek üçüncü benimsenme oranına sahip. Daha önce bildirildiği üzere Avustralya hükümeti şu anda ülkenin ödeme sistemini elden geçirme çabasının bir parçası olarak sağlam bir kripto para birimi düzenleyici çerçeve üzerinde çalışıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner