Yükleniyor...

Bir NFT Topluluğunun Twitter Hesabı, NFT’lerini Satın Alanların Hesapta Tweet Atmalarına İzin Veriyor

1.

Twitter NFT

1.000 NFT sahibinden oluşan The Tweet DAO topluluğunun kontrol ettiği Twitter hesabı, NFT’lerini satın alanlara Twitter hesabından günde bir tweet atma hakkı veriyor.

NFT koleksiyonu ve Twitter hesabı etrafında şekillenen bireyler topluluğu olan Tweet DAO, yeni bir deney üzerinde çalışıyor.

Temel fikir, merkeziyetsiz özerk organizasyonun yaratıcılarının yumurta şeklinde NFT’leri satması. Yumurta NFT’lerini satın alanlar bu Twitter hesabında günde bir tweet atabiliyor.

Tweetlerin birçoğu satın aldığı yumurtaları tanıtıyor, potansiyel olarak kendi NFT’lerinin değerini pompalamaya çalışıyor. Yazarlar ise paylaşılan hesabın arkasında gizli kalıyor.

Bazen profil, sahibinin kendi NFT projesini tanıtmak veya kendi NFT’lerinden birini satmaya çalışmak için kullanılıyor.

Atılan tweetlerin bazıları ise düzensiz ve rastgele oluyor. Do Kwon ve Elon Musk gibi kripto ekosistemindeki önemli isimlere ve hatta Milady Maker adlı kült NFT koleksiyonuna atıfta bulunuluyor.

Konsept yakalanırsa, NFT’lerin yaratıcıları için iyi olabilir. Koleksiyon, 0.1 ETH’den (340 dolar) 1 ETH’ye (3.400 dolar) kadar değişen bir ölçekte satılıyor ve satılan her 100 NFT için 0.1 ETH artıyor. Bu, koleksiyonun yaratıcıları 500 ETH’ye (1,7 milyon dolar) kadar netleştirebileceği anlamına geliyor.

Ancak topluluktaki bazı kişiler, Twitter’ın kurallarını çiğnediği tespit edilirse hesabın kapatılabileceğinden endişe duyuyor. Twitter’ın otomatik hesaplar ve tweetler için ödeme alma konusunda bazı kısıtlamaları var.

NFT’yi satın alan bir kişi şöyle bir tweet paylaştı;

“Bunu tweetlemek için 2.000 dolar ödedim. Deha ile delilik arasındaki çizgi ne kadar da ince.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner