Yükleniyor...

Avustralya’nın En Büyük Bankası, Daha Fazla Kripto Hizmeti Sunmak İstiyor

Avustralya'nın en büyük bankası Commonwealth Bank of Australia (CBA), müşterilerine daha fazla kripto hizmeti sunmak istiyor.

common

Avustralya’nın en büyük bankası Commonwealth Bank of Australia (CBA), müşterilerine daha fazla kripto hizmeti sunmak istiyor.

Commonwealth Bank of Australia (CBA) Blockchain ve Dijital Varlıklar Başkanı Sophie Gilder, finans kuruluşunun müşterilere daha fazla kripto para birimi hizmeti sunmaya başlayabileceğini açıkladı. Banka ayrıca blockchain ekibindeki çalışan sayısını da iki katına çıkarmayı planlıyor.

Banka, 2021 yılının sonunda müşterilerinin Bitcoin ve Ethereum da dahil olmak üzere dijital varlıkları satın almasına, satmasına ve elinde tutmasına olanak sağlayacağını duyurdu.

Avustralya Blockchain Haftası konferansında söz alan CBA’nın üst düzey yöneticilerinden Sophie Gilder, kullanıcıların girişime karşı büyük bir coşku sergilediklerini söyledi:

“Aralık ayında CommBank kripto hizmetini başlattı ve şimdiye kadar aldığımız yanıtlar son derece olumlu oldu. Sahip olduğumuz tek şikayet, henüz pilot programına alınmamış müşteriler oldu”

Gilder, müşterilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına, ek kripto para birimi hizmeti sağlamayı planladıklarını vurguladı. Ayrıca varlık sınıfının daha da gelişeceğini düşündükleri için blockchain ekibin sayısını da ikiye katlamak istediklerini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner