Yükleniyor...

AXS Coin Hedef Seviyeleri Nereler? AXS Coin Güncel Analiz

Son 24 saatte en çok yükselen varlıklara baktığımızda birinci sırada Axie Infinity bulunuyor.

Son 24 saatte en çok yükselen varlıklara baktığımızda birinci sırada Axie Infinity bulunuyor. Varlık, son 24 saatte yaşadığı %39.06’lık yükselişle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

AXS Oyuncu Sayısında Düşüş Yaşıyor

Activeplayer.io’nun istatistiklerine göre, NFT tabanlı çevrimiçi video oyunu Axie Infinity, Ocak 2022’de 2,78 milyon aylık oyuncuya sahipti. 2022 yılının Aralık ayında aylık 468.805’e düşen oyuncu sayısı Kasım 2020’den bu yana görülmeyen en düşük seviyeye geriledi. Bununla beraber 2023’ün ilk ayı da Axie için iç karartıcı rakamlara sahne oldu. Ancak NFT satışlarına baktığımızda Vietnamlı oyun stüdyosu Sky Mavis tarafından geliştirilen proje, toplam NFT satışlarında 4,26 milyar dolar kaydetti. 

AXS Fiyatı %62 Arttı

Cryptoslam.io verilerine göre, Axie’nin Ronin zinciri üzerindeki satışlar son 30 günde bir önceki aya göre %41’lik bir artış yaşadı. Ronin’in son 30 gün içindeki satışları 1 milyon 418 bin 842 doları buldu. Oyuncu sayısı düşse bile bu NFT satışları sonrası Axie platformunun yerel kripto varlığı olan AXS, son 30 gün içinde ABD doları karşısında %62’lik bir artış yaşadı. 

AXS Neden Yükseliyor? 

AXS fiyatında yaşanan bu yükselişi birçok uzman, blok zincir oyun endüstrisine artan ilgi ve katılımın yanı sıra NFT’lerin de artan kullanımına bağlıyor. NFT’lere olan ilginin azaldığı ve satışların eskisi gibi olmadığı söylentileri bir süredir dolaşsa da geçtiğimiz günlerde yayınlanan DappRadar raporu, 2022 yılında yaşanan NFT satışlarının 101 milyona ulaştığını ortaya koydu. Bu rakam bir önceki yıla göre yüzde 67,57’lik bir artış olduğunu gözler önüne seriyor. Bununla birlikte varlığın fiyatında yaşanan yükselişin bir diğer nedeni olarak Axie platformunun son dönemde üst üste tanıttığı yeni projeler ve etkinlikler gösterilebilir. 

AXS fiyatında yaşanan artışa destek olacak bir başka gelişme olarak da bugün gün içerisinde kilidi açılacak olan 4,8 milyon AXS tokeni gösterebiliriz. Kilidi açılması beklenen bu tokenlerin şu anki değeri ise yaklaşık 64 milyon dolara denk geliyor. 

AXS Fiyat Analizi 

Peki AXS fiyatında takip edilmesi gereken önemli seviyeler nereler dilerseniz birlikte inceleyelim. 13 dolar seviyelerinde fiyatlanan varlığın yükselişine devam etmesi durumunda takip edilecek direnç seviyesi 13.95 dolar bölgesinde bulunuyor. Olası bir düşüş senaryosunda ise varlık ilk destek seviyesi olan 12.25 dolar bölgesine bir geri çekilme yaşayabilir. O destek seviyesinden yukarı yönlü bir kırılma yaşayamazsa takip edilmesi gereken bir diğer destek seviyesi ise 11.60 dolar bölgesinde yer alıyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner