Yükleniyor...

Calimero Network 8,5 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Calimero Network, özel paylaşım alt yapısı oluşturmak için 8,5 milyon dolarlık yatırım aldı.

calimero

Calimero Network, özel paylaşım alt yapısı oluşturmak için 8,5 milyon dolarlık yatırım aldı.

Londra merkezli blockchain altyapı şirketi Calimero Network’ün katıldığı yatırım turunu Khosla Ventures, Lyrik Ventures ve Near vakfı tarafından ortaklaşa yönetildi.

Calimero Ağı Ne Yapıyor?

Calimero Ağı, 2020’de ana ağda başlatılan yüksek performanslı bir Blockchain’i olan Near Protokol’den ayrıldı. Calimero’nun kurucuları Sandi Fatic ve Mario Halambek, Near protokolünün ilk altyapı mühendislerindendi.

Sharding, bir blok zincirini bireysel şirketler tarafından kullanılmak üzere birkaç küçük ağa bölüyor. Calimero, şirketlerin özel parçalar üzerinde bilgi depolamasını sağlarken aynı zamanda halka açık blok zinciriyle etkileşime girmelerini sağlıyor.

Kuruculardan Sandi Fatic verdiği bir röportajda şu sözleri sarf etti:

“”Şu anda içinde bulunduğumuz şirketler çoğunlukla web2.5 şirketleri gibi, ya eskiden ana ağdaydılar ve daha fazla mahremiyet arıyorlar ya da alana yeni giriyorlar ve fazla bir şey bilmiyorlar. Blockchain hakkında, ancak gizlilik ve ölçeklendirmeye ihtiyaçları olduğunu biliyorlar.”

Calimero çalışmalarının sonucu olarak geçtiğimiz yatırım turunda 8,5 milyon dolarlık yatırım almayı başardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner