Yükleniyor...

Binance Listelemelerine Yönelik Dedikodular Çoğalıyor!

Kripto para borsası Binance, platformunda listelediği kripto para birimlerine yönelik insider trading iddiaları nedeniyle hedef oklarını üzerine çekti.

Binance Listelemelerine Yonelik Dedikodular Cogaliyor

Kripto para borsası Binance, platformunda listelediği kripto para birimlerine yönelik insider trading iddiaları nedeniyle hedef oklarını üzerine çekti.

Son zamanlarda iddiaların ve dedikoduların odağında olan Binance, token listelemelerinde yaşananlar nedeniyle gündemden düşmüyor. Son olarak Rocket Pool (RPL) listelemesini yapan borsa, insider trading yapan bir cüzdan nedeniyle eleştirilerin ortasında kaldı. İddialara göre, bir grup anonim cüzdan Binance’ın token listelemelerini önceden öğrenerek binlerce dolarlık kazanç elde etti. Coinbase direktörü Conor Grogan, gündemdeki bu işlemlerin hacker veya trader olabileceğini öne sürdü.

İddia Büyük: Binance Listelemelerinde İçeriden Bilgi Sızdırılıyor

Kripto para borsası Binance, Rocket Pool (RPL) listelemesinin ardından yoğun eleştirilere maruz kaldı. Birçok analizci, RPL listelemesinden önce bir cüzdanın satın alma işlemi yaptığını ve listeleme sırasında satarak binlerce dolar kazandığını ortaya çıkardı.

Yasa dışı bir işlem olan bu kripto ticaretleri, hapis cezasıyla sonuçlanabiliyor. Manipülasyon ve spekülasyon neticesinde değerlendirilen insider trading, borsaları da zor duruma sokabiliyor.

Coinbase direktörü Conor Grogan, son 18 ayda birçok isimsiz cüzdanın bu tarz aktivitelerini işaretledi. Bu işaretli anonim cüzdanlar, Binance’ın yapacağı tüm listelemeleri önceden bilerek binlerce dolarlık kazançlar elde ettiler.

Grogan‘a göre bu cüzdanlar, içeriden bilgi alarak Rari satın almış ve Binance listelemesinde 900 bin dolar kazanmış. Cüzdanlar aynı işlemleri, TORN ve ERN gibi projelerde de gerçekleştirmiş. Kripto topluluğunun bazıları, bu işlemlerin tamamen insider trading olduğunu ileri sürüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner