Yükleniyor...

Brezilya ve Arjantin İçin Bitcoin Çağrısı

Coinbase CEO'su Brian Armstrong, ortak para birimi arayan Brezilya ve Arjantin için Bitcoin'in doğru seçim olduğunu düşünüyor.

bitcoin 1

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, ortak para birimi arayan Brezilya ve Arjantin için Bitcoin’in doğru seçim olduğunu düşünüyor.

Coinbase’in CEO’su ortak para birimi arayışındaki bu ülke için Bitcoin’in biçilmiş kaftan olduğunu söyleyen bir Tweet attı.

Coinbase CEO’sundan Bitcoin Vurgusu

22 Ocak’ta iki Güney Amerika ülkesi , Arjantin pesosu ve Brezilya reali ile paralel çalışacak ortak bir para birimi yaratmaya hazırlandıklarını duyurmuştu. Bu duyuru, potansiyel olarak ikinci en büyük para birimi bloğu oluşturabileceği ön görüsünü beraberinde getirdi.

Haber çıktığında Coinbase CEO’su Brian Armstrong , BTC’nin uzun vadeli doğru bahis olacağını düşündüğü için bir Tweet atarak iki ülke için Bitcoin’i önerdi.

Global Macro Investor’ın kurucusu ve CEO’su Raoul Pal ise Brian Armstrong’un bu fikrine karşı çıktı. Pal’a göre, iş döngüsünün aşağı kısmında yüzde 65 azalan ve yukarı döngüsünde 10 kat yükselen bir ulusal para birimine sahip olmak ideal değil. Yönetici, işletmelerin bu durumda planlama ve riskten korunma konusunda zorluk yaşayacağına dikkat çekti. 

Pal attığı Tweet’te şunları dile getirdi:

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner