Yükleniyor...

Bitcoin Madencisi Argo’nun Hisseleri Yükseldi

Bitcoin madencilik firması Argo, Nasdaq listelenmesini yeniden elde etmesinin ardından şirketin hissesi yükselişe geçti.

Rusya Kripto Madenciligini Yasallastirmak icin Adim Atiyor

Bitcoin madencilik firması Argo, Nasdaq listelenmesini yeniden elde etmesinin ardından şirketin hissesi yükselişe geçti.

Bitcoin madencisi Argo Blockchain’in hisseleri, şirketin iflastan kaçınmak için Aralık ayı sonlarında Galaxy Digital ile yaptığı anlaşmasının ardından yükseldi.

Argo Blockchain’in Hisseleri Yükselişte

Bitcoin madencisi Argo Blockchain’in hisseleri, şirketin iflastan kaçınmak için Aralık ayı sonlarında Galaxy Digital ile yaptığı anlaşma ve Bitcoin fiyatındaki son artış etkisiyle yükseliş yaşadı. Şirketin Nasdaq ile listeleme uyumluluğu kazanmasının ardından gün içerisinde yüzde 14 kadar yükseliş yaşadı.

Hisseleri Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda da kote olan Argo, yaptığı açıklamaya göre, hisseleri için yapılan tekliflerin 10 gün üst üste 1 doların üzerinde kalmasının ardından, Şirket, 13 Ocak’ta hisselerini Nasdaq’ta kote etmeye devam etme şartını yerine getirdiğini aktardı.

16 Aralık’ta Nasdaq, Argo’ya hisselerinin borsada kote olma kurallarına uymadığını bildirmişti. Şirkete de sebep olarak kapanış teklif fiyatlarının 30 gün üst üste 1 doların altında olduğunu bildirildi. Madenciye, potansiyel olarak borsadan çıkarılmadan önce Nasdaq ile listeleme ayrıcalıklarını geri kazanması için bu yılın 12 Haziran’ına kadar süre verilmişti.

Şirket, artan enerji fiyatları ve Bitcoin’in fiyatının düşmesi sebebiyle iflasın eşiğinden döndü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner